Барселона спечели полуфиналния реванш в турнира за Купата на краля с 2:0 срещу Валенсия на своя стадион „Камп Ноу" и се класира за мача за трофея.

Каталунците отстраниха „прилепите" с общ резултат 3:1, след като ги надиграха и реализираха две от положенията си.

Гостите от пристанищния град трябва да съжаляват, че напускат надпреварата, защото имаха своите шансове да отбележат поне един гол, с който да завържат допълнително интригата.

Сеск Фабрегас откри резултата в полза на Барселона в 16-ата минута, след като прехвърли технично Диего Алвес, който за първи и последен път в срещата показа колебания в намесата си.

Шави Ернандес пък вкара второто попадение, с което елиминира окончателно интригата и класира отбора си напред в 83-ата минута.

Малко преди това Валенсия бе останал с човек по-малко на терена заради втория жълт картон на Фегули, който извърши нарушение срещу Пуйол и получи второ официално предупреждение.

Именно Фегули изпусна най-чистото положение за „прилепите" преди почивката, когато отправи хубав удар от границата на назателното поле в 13-ата минута, но топката се оплете в страничната мрежа.

В 16-ата каталунците вече водеха в резултата, след като Лео Меси предостави 50-метров пас в предни позиции за Фабрегас, а вратарят на гостите Алвес се поколеба дали да излезе. В крайна сметка той закъсня с реакцията си и бе хванат в крачка от техничния прехвърлящ удар на Сеск, който прати кълбото в мрежата - 1:0.

В 32-ата минута Алвес направи една от многото си добри изяви в мача, като отрази опасен удар по земя на Фабрегас, който се възползва от грешка в защита на Руис.

До края на полувремето Исак Куенка и Алексис Санчес също отправиха страховити изстрели към вратата на гостите, но не промениха резултата.

В началото на второто полувреме Валенсия направи най-доброто си положение в мача, като Жорди Алба се пребори с Пуйол и нахлу в наказателното поле, но стреля право в тялото на стража Пинто, останал сам срещу него.

В 58-ата минута Адурис прехвърли вратаря на каталунците, но Хавиер Машчерано от голлинията изчисти топката с глава и съхрани аванса на Барселона. В 74-ата пък Йонас с пронизващ удар от десетина метра отново провокира страхотна намеса на Пинто, с което той напълно съсипа надеждите на Валенсия за изравняване.

Другият вратар - Алвес, също се представяше на високо ниво и на два пъти попречи на Меси да се разпише от чиста позиция, като втория път аржентинецът се възползва от нова груба грешка в отбрана на гостите. Ниският удар обаче не хвана неподготвен Алвес, който с лявата си ръка изби топката.

В 82-ата минута все пак териториалното преимущество на Барселона даде отражение на резултата и отбраната на Валенсия остави непокрит Шави в 82-ата минута. Алексис намери Сеск, който пък веднага подаде вдясно за Ернандес, чийто изстрел от 10-ина метра вече не остави шансове на Алвес - 2:0.

Малко преди това Фегули бе направил нарушение срещу Пуйол, което му изкара втори жълт картон. С човек по-малко бе ясно, че Валенсия няма как да се бори за равенството и мачът логично завърши 2:0.