Ювентус може и да стана шампион, но не завърши в стил кампанията си в Серия А, слд като допусна загуба от Сампдория в последния кръг с 3:2 в Генуа. Това е и единственият отбор, който записва две победи през сезона над "старата госпожа".

Срещата започна добре за гостите, които играха с голяма част от резервите си, като натиснаха и Джовинко и Джакерини пропуснаха да се разпишат рано-рано в срещата.

Все пак в 25' "бианконерите" ликуваха, след като Пирло с марков пас зад защитата намери Фабио Кулярела, който остана очи в очи с вратаря и с хубав удар преодоля неговата съпротива - 0:1.

Радостта на шампиона не траеше дълго, след като Киелини сбърка в защита и фаулира Икарди в наказателното поле, а бразилецът Едер не трепна срещу Сторари и изравни. До края на полувремето нови голове не паднаха.

През втората част обаче обратът в полза на домакините стана пълен. Въпреки че Юве беше по-активният отбор, а Падоин изпусна 100%-ова ситуация, Самп успя да поведе в 57'. Сторари направи чудесно спасяване срещу Едер, но след последвалия корнер Де Силвестри засече центрирането и направи 2:1.

Ювентус се опита да изравни, но Кулярела се отчете с два фрапантни пропуска и пропусна да изравни наново резултата. Натискът на "старата госпожа" беше осезаем, но в 75' домакините направиха бърза контраатака, а Икарди получи топката пред празната врата и реши всичко в срещата.

Гостите продължиха да натискат, като искаха и дузпа в края за фаул срещу Куалярела, но съдията първо я даде, а след консултация с останалите от бригадата си я отмени. Все пак Джакерини в добавеното време направи 3:2, за да фиксира крайния резултат.

Ювентус вече няколко седмици е официален шампион на страната, но изпусна да подобри рекорда от 91 точки на селекцията на Капело. Тимът остава с 87 точки, докато Сампдория е на 14-а позиция с 42. Утре ще стане ясно и крайното класиране в Серия А.

Sampdoria 3-2 Juventus Highlightsby goalsandsoccer