Валенсия продължава да мечтае за Шампионска лига

Валенсия спечели много важни стратегически 3 точки при гостуването си на Хетафе, благодарение на страхотен гол на Жереми Матьо в края на първото полувреме.

Двубоят беше изключително напрегнат и оспорван, като чистите положения почти липсваха и „прилепите" могат да бъдат много доволни от постигнатия успех.

В 44-ата минута центриране от статично положение намери Даниел Парехо, който изведе Матьо на стрелкова позиция и французинът с прекрасен фалцов изстрел прати топката в мрежата за 0:1.

Така „прилепите" се изкачиха на 4-тото място в класирането с актив от 62 точки и ще остане там поне до по-късно тази вечер, когато Реал Сосиедад гостува на Севиля.

Баските бяха фаворити до момента за последната позиция, даваща право на участие в плейофите за Шампионска лига, като имат 59 пункта.

Sporta.bg припомня, че Сосиедад срази Валенсия с 4:2 на 28-ми април и изглеждаше, че ще си подпечата промоцията за Шампионската лига. Последваха обаче загуба от Хетафе като гост с 2:1 и домакинско равенсто 2:2 с Гранада.

Водещият реализатор на Валенсия Роберто Солдадо имаше доста шансове да увеличи преднината на своя тим, но така и не можа да спечели спора със стража на домакините Моя.

Хетафе остава на 9-та позиция с актив от 47 точки.