Манчестър Юнайтед допусна първа загуба от Уест Бромич Албиън от 1984-та година насам, след като шокира привържениците си на „Олд Трафорд" с поражение 1:2 от непретенциозния съперник.

„Червените дяволи" започнаха по най-неубедителния начин серията от 5 кръга в Премиърлийг срещу отбори от долната половина на таблицата. Днешният мач ще бъде последван от двубои със Съндърланд (гост), Саутхямптън (домакин), Стоук Сити (домакин) и Фулъм (гост), преди да дойде дербито с Арсенал на „Олд Трафорд".

Морган Амалфитано смълча трибуните в „Театъра на мечтите" в 54-ата минута, давайки аванс на гостите, но само 3 по-късно Уейн Рууни изравни с 3-ия си гол от пряк свободен удар през сезона.

Само Кристиано Роналдо през сезон 2008/09 се е разписвал по-често (4 пъти) от статични положения спрямо английския национал на Юнайтед. Рууни пък стана единственият футболист в Премиърлийг с 3 гола от пряк свободен удар в три поредни двубоя през последните 5 сезона.

Рууни също така започна с капитанската лента за първи път в мач от първенството на Англия, но няма да го запомни с нищо позитивно. Робин ван Перси пък не успя да наниже 5-ти гол в мрежата на Уест Бромич в последните 6 двубоя срещу този съперник.

В 67-ата минута обаче резервата Сайдо Берахино възстанови преднината на УБА и „червените дяволи" не успяха да стигнат дори до равенството в оставащите мигове от двубоя. Гостите се отчетоха само с 3 удара в очертанията на вратата на Давид де Хеа, а шампионите стреляха точно 8 пъти, без обаче да се увенчаят с особен успех.

Така изненадващо след 6 кръга от началото на кампанията в Премиърлийг Юнайтед има само 7 точки и се смъква на 11-та позиция в класирането. УБА сензационно изпревари „дяволите" и вече с 8 пункта заема 10-то място.

В играта на Юнайтед липсваше креативност, както често се случва от началото на сезона, което провокира медиите на Острова да припомнят, че мениджърът Дейвид Мойс пропусна да привлече Тиаго Алкантара, Андер Ерера и Сеск Фабрегас през лятото, заради което тимът страда.

Попадението на Амалфитано в 54-ата минута беше наистина впечатляващо. Той направи пробив по фланга, преодоля бранител на Юнайтед, след което направи за смях Рио Фърдинанд с движение на тялото си.

Следващата жертва на Амалфитано бе де Хеа, който се протегна безпомощно, но бе финтиран от французина, за да последва точния изстрел на празна врата за 0:1.

Рууни върна надеждите на феновете на Юнайтед сравнително бързо - неговият удар от фаул изглеждаше като центриране за Хавиер Ернандес, който се размина с топката и заблуди вратаря Боруз Мейхил - 1:1.

Стефан Сесеньон подаде отлично за Амалфитано в 67-ата минута, който не бе спрян навреме от Фил Джоунс и сервира кълбото за Берахино. Влезлият като резерва футболист разстреля безапелационно де Хеа и донесе ценния успех за УБА - 1:2.

Така за първи път от март 1984-та година, когато бяха победени с 2:0, „червените дяволи" губят мач от първенството срещу този противник.