Астън Вила осъществи впечатляващ обрат срещу един от фаворитите за титлата Манчестър Сити и им нанесе второ поражение в Премиърлийг след успех с 3:2 на „Вила Парк".

За съжаление, българският национал Александър Тонев изгледа великолепния сблъсък от пейката и не получи шанс да се включи в игра.

Яя Туре откри резултата в полза на „гражданите" в самия край на първото полувреме, но Карим Ел Ахмади възстанови равенството в 51-ата минута.

5 по-късно Един Джеко реализира за 1:2, но само в рамките на 120 секунди домакините нанесоха тежкото поражение на противника. В 73-ата минута Леандро Бакуна изравни на 2:2, а основният конкурент за титулярно място на Тонев Андреас Вайман фиксира крайното 3:2 в 75-ата.

Така Манчестър Сити остава с 10 точки на 5-та позиция в класирането, докато Астън Вила взе глътка въздух и се изкачи до 9-то място с актив от 9 пункта. Пълното класиране в Премиърлийг можете да видите НА ТОЗИ ЛИНК.

Любопитен факт от днешния 6-ти кръг в Англия е, че за първи път от над 5 години (септември 2008) двата гранда от Манчестър губят мачовете си по едно и също време. На „Олд Трафорд" днес Юнайтед записа шокиращо поражение с 1:2 от Уест Бромич Албиън.

През първото полувреме гостите Сити имаха подчертано предимство и заслужено поведоха в резултата чрез попадението на Туре, който провря топката между краката на вратаря Брад Гузан след центриране от корнер - 0:1.

Великолепен пас на Бакуна обаче намери Ел Ахмади и той избяга от засадата, за да преодолее Джо Харт - 1:1. Гостите не бяха сломени от колективната грешка в защита и отново след центриране от ъглов удар стигнаха до гол, този път дело на Джеко с глава - 1:2.

Бакуна отново възстанови равенството с прекрасно изпълнение на пряк свободен удар пред дъгата на наказателното поле - 2:2.

В 75-ата минута пък Коларов стреля опасно, но Гузан направи майсторско спасяване. След това вратарят стартира скоростна контраатака, която хвана неподготвена отбраната на Сити. Настасич и Компани не можаха да играят с топката и тя стигна до Вайман, който с мощен удар не даде шанс на Харт - 3:2.

Стеван Йоветич можеше да направи 3:3 в 82-ата минута, но на два пъти от добра позиция не успя да преодолее Гузан.