Отборът на Валенсия продължава битката за място в Шампионската лига на есен, след като днес възпитаниците на Ернесто Валверде постигнаха задължителен успех с 4:0 при визитата на Райо Вайекано в мач от 35-ия кръг.

Така "прилепите" поне временно се върнаха на четвъртото място, събирайки актив от 59 точки на сметката си. Реал Сосиедад обаче може да се върне в Топ 4, ако баските успеят да спечелят домакинството си на Гранада в понеделник. Райо Вайекано остава твърдо в средата на таблицата, вече доигравайки сезона.

Гостите от Валенсия решиха сблъсъка още в средата на първото полувреме, когато "лос че" набутаха две бързи попадения.

Капитанът на Валенсия Роберто Солдадо разпечата вратата на Рубен, откривайки след точно изпълнена дузпа в 28'. Шест минути по-късно отново Солдадо бе точен, удвоявайки за 0:2.

Крайното 0:4 валенсианци оформиха след почивката, като първо мексиканецът Андрес Гуардадо довърши домакините от Райо за 0:3 в 62', а резервата Нелсон Валдес добави и четвърти гол в даденото продължение.