Тимът на Фиорентина запази теоретични шансове за участие в Шампионската лига през следващия сезон, след като днес "виолетовите" постигнаха домакински успех с 1:0 над Палермо в мач от 37-ия кръг на Серия А.

Така воденият от Енцо Монтела отбор се доближи на само точка от третия Милан, но с уговорката, че "росонерите" са с мач по-малко.

Тази вечер Милан посреща Рома на своя "Сан Сиро", като успех над "вълците" ще гарантира на Милан място в тройката и участие в групите на Шампионската лига, само кръг преди края.

Палермо пък официално се сбогува със Серия А, като сицилианците загубиха и малките си шансове да се спасят, изоставайки на 4 точки от Дженоа след 37 изиграни мача.

Единственият гол на "Стадио Артемио Франки" този следобед отбеляза ветеранът Лука Тони, който се разписа малко преди почивката. Световният шампион с Италия от 2006 година получи асистенция от и Хуан Куадрадо и матира Сьорентино за крайното 1:0.

През втората част опитите на Палермо за изравнителен гол не дадоха резултат, а Фиорентина така и не успя да успокои трибуните с второ попадение.

За Палермо това бе трето поредно поражение в Калчото, като сицилианците така и не успяха да осъществят нужната положителна серия, която да ги остави над чертата. Така симпатичният клуб от Сицилия ще играе в Серия Б през следващия сезон, а италианският елит ще се прости с ексцентричния собственик Маурицио Дзампарини, който доби популярност с честата смяна на треньори.

Фиорентина пък запази шансове за участие в Шампионската лига, но с уговорката, че Милан допусне грандиозен провал в последните си два мача от Серия А, а "виолетовите" останат безпогрешни.