Бостън Селтикс продължава да изненадва всички в НБА, след като увеличи серията си от победи на 4 въпреки липсата на Рейжон Рондо, който скъса кръстни връзки на коляното и ще отсъства поне до старта на следващия сезон.

Поредната жертва на "келтите" беше Лос Анджелис Клипърс, като домакините се наложиха драматично със 106:104, въпреки че през голяма част от двубоя водеха с близо 20 точки.

В третата част изглеждаше, че всичко е приключило, след като на моменти авансът на Бостън минаваше границата от 20 пункта, а "ножиците" нямаха отговор на добрата игра в защита на своя домакин.

Това се промени в четвъртата част, която беше спечелена от Ел Ей с 27:14, а драмата беше пълна до самия край. При 103:101 за домакините Джамал Кроуфорд пробва пробив към коша, но Ейвъри Брадли си изпроси нарушение в нападение и Бостън имаше възможност да свали оставащите 26.2 секунди до 2.2. Топката стигна до Пол Пиърс, който в последната секунда стреля от трудна позиция от зоната за три точки и успя да отбележи - 106:101 при 2.5 секунди до края. Клипърс вкараха тройка, но вече беше твърде късно.

Пиърс завърши с най-много точки за своя тим - 22, а най-важна бе ролята на резервите Тери и Грийн, които се отчетоха с по 14 точки. Барбоса добави 13. За "ножиците" Кроуфорд и Бледсоу вкараха по 23, а плеймейкърът добави и 10 асистенции.

В същото време Лос Анджелис Лейкърс се добра до победата в Детройт срещу Пистънс, стигайки до успех с 98:97.

Драмата и тук не липсваше, въпреки че тимът от Ел Ей водеше през голяма част от двубоя. В края обаче домакините се активизираха и стигнаха до равенството, което се задържа до 95:95. Тогава при оставащи малко повече от 60 секунди Коби Брайънт проби към коша, вкара и беше фаулиран - 98:95. "Езерняците" обаче можеха да загубят, тъй като Стив Неш и Ърл Кларк пропуснаха 4 изстреля от наказателната линия, но Уили Байнъм и Андре Дръмънд пропуснаха да накажат своите гости - 98:97.

Пау Гасол отново игра като титуляр в отсъствието на Дуайт Хауърд и отново беше най-резултатен с 23 точки, като записа и 10 борби. Коби вкара 18 точки и даде 5 асистенции, докато с дабъл-дабъл завършиха и Ърл Кларк (17 точки, 10 борби), и Стив Неш (11 точки, 10 асистенции). За Детройт Монро вкара 20 точки и взе 12 борби.

В последния мач за деня Торонто успя да се противопостави на Маями Хийт, но само през първото полувреме, когато Раптърс водеха с 6 точки, но шампионите превзеха Канада през вторите 24 минути и се поздравиха с победа със 100:85.

ЛеБрон Джеймс отново беше най-добрият играч на терена, като вкара 30 точки, даде 7 асистенции и овладя 8 борби, допускайки едва 3 точки. Крис Бош отбеляза 2 точки по-малко, а Д-Уейд наниза 23 за успеха. Руди Гей пък записа втори пореден силен сезон, като вкара 29 точки, а Дероузън добави 27, но останалите разочароваха за Торонто.