Деян Иванов с 10 точки за победа на Ритас във ВТБ лигата

снимка: SPORTA.BG

Деян Иванов завърши с 10 точки и 7 борби при победата на Лиетувос Ритас (Литва) над Астана (Казахстан) с 93:60 (20:17, 29:11, 25:15, 19:17) точки в мач от ВТБ лигата.

Иванов игра 20 минути и добави към статистиката си 1 асистенция и 1 отнета топка. След този успех литовците се изкачиха на пето място в класирането в група "А" със 7 победи и 6 загуби.

Газ Метан, където играе Иван Лилов, победи гостуващия Динамо (Букурещ) с 84:48 (19:15, 22:13, 23:10, 20:10) точки в мач от румънското първенство.

За Газ Метан това бе втори мач за два поредни дни. Лилов бе титуляр, игра 14:10 минути и завърши с 6 точки, 2 борби и 2 асистенции.

Газ Метан се изкачи на четвърто място в класирането с 13 победи и 8 загуби. Във втора дивизия в Италия Маргера надигра Кремона като домакин с 60:48 точки.

За победителките игра Даниела Георгиева, която завърши с 10 точки. Маргера е на шесто място с актив от 11 успеха и 8 поражения, информира БТА.