снимка: Guliver/Getty Images

Отборът на Барселона направи поредна крачка към титлата в испанската Ла Лига, след като днес каталунският гранд триумфира с 3:0 при гостуването на Сарагоса в среща от 31-ия кръг.

Това позволи на „лос кулес" да дръпнат с цели 16 точки пред втория Реал Мадрид, който по-късно тази вечер гостува на Атлетик Билбао на „Сан Мамес". Сарагоса от своя страна остава в зоната на изпадащите, разполагайки с 27 пункта на сметката си.

Два гола за успеха на Барса реализира Кристиян Тейо, докато едно попадение добави и Тиаго Алкантара. Алексис Санчес също можеше да се разпише за гостите, но красив прехвърлящ изстрел на чилиеца срещна горната греда на вратата.

Лионел Меси, Андрес Иниеста, Серхио Бускетс и Жорди Алба не бяха в групата на каталунците, докато Жерар Пике, Ерик Абидал, Педро Родригес и Давид Вия седнаха на пейката. На вратата на Барса застана Виктор Валдес, а пред него в отбрана действаха Мартин Монтоя, Адриано, Марк Бартра и Даниел Алвеш. Алекс Сонг, Шави и Тиаго стартираха в халфовата линия, а Кристиян Тейо, Сеск Фабрегас и Алексис Санчес оформиха атакуващия тризъбец на гостите.

Елдер Пощига действаше на върха на атаката на арагонците, докато Родри бе поставен близо до него.

Сблъсъкът на „Ла Ромареда" стартира спокойно, а гостите от Барселона откриха резултата след 20 минути игра. Тиаго Алкантара стартира контраатака на „блаугранас", която премина през Алексис. Чилиецът върна топката на Тиаго, който технично я насочи към долния ляв ъгъл на вратата за 0:1.

Резултатът бе удвоен 18 минути по-късно, когато Сарагоса допусна и второ попадение във вратата на Роберто. Този път Кристиян Тейо бе изведен на чиста позиция от Тиаго, преди с премерен изстрел да прати кълбото покрай стража на домакините - 0:2.

И след почивката Барса продължи да бъде господар на събитията, а съпротивата на арагонците бе почти нулева. Още в 46' Алексис сътвори нещо изключително красиво, но прехвърлящият му удар кацна върху напречната греда на Сарагоса.

В 53' Кристиян Тейо реши всичко в мача, бележейки втория си гол за 0:3. Крилото се подигра с Глен Ловенс и напредна, преди от малък ъгъл да отбележи технично в долния десен ъгъл на вратата.

Това окончателно уби интригата в сблъсъка, а двата тима започнаха да доиграват двубоя. Тито Виланова пък отново получи възможност да даде игрови минути на Ерик Абидал, който замени Адриано дванадесет минути преди края.

В последните минути Алексис Санчес можеше да увенчае добрата си игра с гол, но нисък изстрел на чилиеца бе спасен с една ръка от Роберто.

szólj hozzá: Zaragoza vs Barcelona 0:3 GOALS HIGHLIGHTS