Велизар със силен мач за успех на Металург

В мач от 24-тия кръг на футболното първенство на Украйна отборът на Металург /Донецк/ победи като гост Арсенал /Киев/ с 2:0 с два гола на Драман Траоре - в 37-та и в 51-та минута, информира БТА.

В отбора на Металург /Донецк/ като титуляр започна бившият нападател на българския национален отбор по футбол и на ЦСКА /София/ Велизар Димитров, който бе в основата на решаващия втори гол. Велизар Димитров центрира отлично и от един метър от голлинията на киевчани нападателят от Мали - Драман Траоре, с глава отбеляза втория гол - 2:0 за Металург /Донецк/.

Малко след гола - в 56-та минута, Димитров бе сменен от бразилския полузащитник Леонардо.

След тази победа Металург /Донецк/ е на 6-то място във временното класиране с актив от 36 точки.

Лидер и почти сигурен шампион е Шахтьор /Донецк/ с 69 точки, следван от Металист - 52 точки, Динамо /Киев/ - 50 точки, и др.