снимка: Guliver/Getty Images

Отборът на Милан се спаси от загуба при гостуването си на Каляри в среща от 24-ия кръг на Серия А, измъквайки равенство 1:1 на "Ис Аренас" в Сардиния.

Виктор Ибардо изведе "рособлу" напред в края на първата част, но Марио Балотели от дузпа донесе точката на Милан в самия край. За Супер Марио това бе трети гол от два мача за "росонерите", като Балотели отбеляза и за втори пореден път от дузпа. Като цяло обаче играта на Милан в днешния ден куцаше, като на няколко пъти Каляри можеше да реши всичко с втори гол.

Домакините доиграха мача и с десет души, след като Давиде Астори бе изгонен при нарушението за наказателния удар. Така Милан прекъсна хубавата си серия от три поредни победи в Серия А, събирайки актив от 41 точки - с 3 по-малко от третия Лацио и зона Шампионска лига. Каляри пък остава в долната половина на таблицата.

"Тримата мохикани" Стефан Ел Шарави, Марио Балотели и Мбайе Нианг отново стартираха в атаката на Милан, докато Масимо Амброзини, Съли Мунтари и Матийо Фламини получиха доверие в средата на терена. Филип Мексес, Кристиян Сапата, Инасио Абате и Матиа Де Счилио започнаха в отбрана пред вратаря Кристиян Абиати.

Каляри разчиташе на нападателно дуо Марко Сау и Виктор Ибардо, докато Тиаго Рибейро оперираше малко зад тях.

Първата част на "Ис Аренас" не протече добре за "росонерите", които допуснаха попадение в самия край на полувремето. И преди това домакините имаха по-добрите шансове за гол, но първо Абиати се намеси добре срещу Ибардо, а след това отново той не успя да реализира, оставайки очи в очи с вратаря на Милан.

Точно преди почивката "рособлу" откриха резултата, когато точен бе именно Виктор Ибардо. Колумбийският нападател получи хитро подаване от Конти, матирайки Абиати с изстрел в далечния ъгъл - 1:0 за Каляри.

И второто полувреме стартира с ужасна игра в защита на Милан, като в 51' домакините бяха близо до удвояване на резултата. Каляри контраатакува в половината на гостите, а Конти получи шанс да стреля след подаване на Сау. Халфът отправи много силен удар, но на сантиметри от напречната греда.

Между 60' и 65' Масимилиано Алегри извърши две промени, а Боян Къркич и Кевин-Принс Боатенг заеха местата на Масимо Амброзини и Стефан Ел Шарави. Тези ходове на Алегри обаче не доведоха до желания резултат, като Милан продължаваше да изпитва сериозни проблеми в атакуващ план.

Вместо това, в 75' Каляри отново бе близо до втори гол. Екдал засече центриране на Конти от статично положение, но Абиати се намеси решително. Десет минути преди края Макс Алегри извърши и последната си смяна, а Робиньо зае мястото на Мбайе Нианг.

В 81' обаче трибуните претръпнаха, след като бранителят на Каляри Давиде Астори закопа своите. Астори фаулира глупаво Марио Балотели в наказателното поле на "рособлу", за което получи и втори жълт картон от рефера. Зад топката застана Супер Марио, който отбеляза втора поредна дузпа с фланелката на Милан за 1:1.

Въпреки численото си предимство, до края миланци не успяха да стигнат до победата. В 89' отново Марио Балотели можеше да донесе победата на Милан, но ударът с глава на национала бе отразен от Агаци.

szólj hozzá: Cagliari vs Milan 1:0 Ibarbo

szólj hozzá: Cagliari vs Milan 1:1 Balotelli