"Новата" Рома се сгромоляса срещу Самп

Неделният следобед в Серия А не предложи особено резултатни срещи, но все пак беше създадена една голяма изненада - Каляри спря перфектния рейд на Милан през 2013-та година.

„Новата" Рома записа разочароващо поражение с 3:1 в гостуването си на Сампдория, като бившият играч на Ювентус Марсело Естигарибия откри резултата в срещата в 56-ата минута.

Гол на Ерик Ламела беше отменен, а Пабло Освалдо изпусна дузпа в 69-ата, с която можеше да възстанови равенството.

В 75-ата минута Джанлука Санзоне пък реализира първото си попадение в Серия А този сезон и направи 2:0 за домакините.

Ерик Ламела все пак записа името си сред голмайсторите в 75-ата минута, а звездата на Самп Мауро Икарди оформи крайното 3:1 120 секунди по-късно.

Така наставникът Аурелио Андреацоли направи злополучен дебют на скамейката на „вълците", като настроенията за положителна промяна след уволнението на Зденек Земан не намериха почва.

Рома започна със схема 3-5-2, а вратарят Мартен Стекеленбург и основният стълб в халфовата линия Даниеле Де Роси отново попаднаха сред титулярите.

Бившият треньор на Лацио Делио Роси пък продължи да прави чудеса с отбора на Сампдория и се изкачи на 11-то място в класирането на Серия А след 24 кръга. Самп има 28 точки и дели позиции с Торино и Киево, като „летящите магаренца" гостуват на Интер в късния мач на „Джузепе Меаца".

Рома пък може да съжалява за изпуснатия шанс да вземе поне точка, като така активът на „вълците" остава 34 - отреждайки им 9-ата позиция в таблицата на цели 10 от 3-ия Лацио.

Естигарибия вкара с прекрасен диагонален изстрел, който не остави никакви шансове на Стекеленбург, а след това нападателите на Рома Пабло Освалдо, Миралем Пянич, Франческо Тоти и Ерик Ламела не намериха път към мрежата на противника.

Ламела се разписа през второто полувреме, но попадението му бе отменено заради спорно положение на засада - авторът на гола не бе зад защитата, но Маркиньош бе „офсайд" по време на изграждането на акцията, така че лайнсменът имаше основания да вдигне флага си.

В 69-ата минута пък Пабло Освалдо пропусна да изравни от дузпа, а 4 по-късно Самп поведе с 2:0, благодарение на Санзоне, за когото това е 1-ви гол в Серия А и втори за сезона до момента.

Ламела върна интригата в 75-ата минута, но само 120 секунди по-късно Икарди направи 3:1 - това бе негово осмо попадение в кампанията, като всичките са отбелязани през 2013-та година.

Удинезе спечели с 1:0 домакинството си на Киево, благодарение на гола на аржентинеца Роберто Перейра в 7-ата минута.

Фриуланите натрупаха актив от 39 пункта и вече дишат във вратовете на миланските грандове Милан и Интер, окупирали 4-то и 5-то място. „Нерадзурите" довечера могат да се извисят еднолично на по-горната позиция, ако надиграят Киево на „Меаца".

В другия по-резултатен мач за деня до момента Болоня стигна до равенство 1:1 срещу Сиена, докато в другите 2 мача от следобедната програма на кръга също не паднаха много голове.

Палермо се добра до равенство 1:1 в края срещу Пескара, докато Аталанта и Катания завършиха 0:0.