снимка: Guliver/Getty Images

Тотнъм осъществи забележителен обрат от 0:1 до 3:1 в последните 15 минути срещу Манчестър Сити и на практика сложи край на формалния спор за титлата в Премиършип.

Ако Манчестър Юнайтед надвие Астън Вила в понеделник от 22:00 часа на „Олд Трафорд", „червените дяволи" ще станат шампиони и математически.

„Гражданите" се виждаха победители в тежкото си гостуване на „Уайт Харт Лейн", след като Самир Насри откри резултата в 5-ата минута.

Клинт Демпси обаче възстанови равенството в 75-ата, а Джърмейн Дефоу изведе „шпорите" напред само 4 по-късно. Гарет Бейл оформи крайното 3:1 в 82-ата минута и се разписа за 18-ти път в Премиършип.

Уелският национал продължава да се бори за по-предна позиция в класирането при реализаторите в шампионата, като вече изпревари Мичу за 3-тото място с 1 попадение повече.

Манчестър Сити пък допусна първо поражение в Премиършип, когато първи повежда в резултата. Досега „гражданите" имаха 20 успеха в 22 срещи преди тази с Тотнъм.

Също така за първи път от дербито на Манчестър през 2009-та, загубено инфарктно с 3:4, Сити допуска цели три попадения след почивката. Тотнъм пък прекрати негативната тенденция неизменно да губи от „гражданите" в Премиършип, като имаше 4 загуби от последните 4 двубоя.

Карлос Тевес задържа отлично топката под напрежение от противници и успя да подаде към Джеймс Милнър, който нахлу в наказателното поле и върна кълбото назад за Насри. Французинът изпълни великолепно воле и прати топката в горния ъгъл - 5-ти гол за Насри срещу Тотнъм, който е неговата любима мишена в шампионата на Англия.

Блестящо центриране на Гарет Бейл в 75-ата минута обаче беше засечено с глава на далечната греда от Демпси, с което американецът преодоля съпротивата на Джо Харт и успя да изравни - 1:1.

Дефоу попадна в прегръдките на съотборниците си в 79-ата минута с фантастичен изстрел от дистанция, който не остави никакви шансове за стража на Сити - 2:1.

Том Хъдълстоун пусна великолепен извеждащ пас за Гарет Бейл в 82-ата минута и уелският национал технично копна топката покрай излезлия напред Харт за крайното 3:1.

Така Тотнъм вече има 61 точки след 33 изиграни мача и се изравнява по актив с 4-ия Челси, но „сините" имат мач по-малко.

Сити пък остава с 68 пункта на втора позиция и изостава с 13 от Юнайтед, което означава, че при победа утре „дяволите" ще триумфират с титлата.