Рома се изложи с последния в Серия А

Отборът на Рома допусна грешна стъпка в преследването на място в европейските клубни турнири на есен, след като днес "джалоросите" достигнаха единствено до равенство 1:1 при домакинството на абсолютния аутсайдер Пескара в среща от 33-ия кръг на Серия А.

Така столичани събраха актив от 52 точки и пропуснаха да изпреварят 5-ия Интер, който разполага с 53. Пескара пък остава твърдо на последната 20-а позиция с 22 точки и почти сигурно поема към втория ешалон.

През седмицата Рома изнесе отличен мач с Интер на "Сан Сиро" и се класира за финала на Купата на Италия, но явно днес умората попречи на момчетата на Аурелио Андреацоли.

Гостите от Пескара изненадващо откриха чрез Джанлука Капрари след 14 минути игра, което още повече настърви домакините в атака. Триото Ламела - Тоти - Освалдо обаче така и не успя да намери мрежата на ветерана Иван Пелициоли.

На почивката Андреацоли реагира и вкара в игра героят от "Сан Сиро" Матиа Дестро, като този ход бързо даде резултат. Още в 51' Дестро възстанови равенството, оползотворявайки асистенция на Даниеле Де Роси.

До края на мача обаче Рома така и не успя да намери начин да отбележи победен гол, допускайки разочароващо реми с най-слабия отбор в Серия А.