Крилото на Индиана Пейсър Пол Джордж изигра един от най-силните си мачове в кариерата тази нощ срещу Никс, за да помогне на своя тим да спечели с 81:76.

Джордж доказа за пореден път, че се намира във феноменална форма, като в последния мач се справи с опазването на ЛеБрон Джеймс, а тази нощ записа 24 точки, 11 борби, 5 асистенции и цели 6 откраднати топки.

В същото време Никс записа най-слабо резултатния си мач до момента през сезона, което се дължеше най-вече на добрата защита на домакините, както и на факта, че Кармело Антъни беше наказан за този мач.

Гостите от Ню Йорк губеха с 11 точки, но все пак направиха супер серия от 24:9, която им позволи да поведат с 62:58 след 12 точки на Джей Ар Смит. Той обаче изпусна следващите си 7 стрелби, като близо 9 минути не вкара точка.

В същото време Джордж и Махинми заиграха отлично, като крилото вдъхнови серия от 13:0 за своя тим с две откраднати точки и 6 точки, докато в последната четвърт Махинми вкара цели 9. Никс нямаха отговор на отличната игра на Пейсърс в защита и логично загубиха срещата.

Махинми имаше силна вече, като записа 20 минути, в които вкара 13 точки и грабна 6 борби. Той зае мястото на Рой Хибърт, който при чадър срещу Чандлър в последните 12 минути получи спазми в гърба и бе изваден от игра.

Джей Ар Смит бе най-резултатен в срещата, като вкара 25 точки при отсъствието на Мело, докато Тайсън Чандлър се отчете с дабъл-дабъл - 12 точки и 15 борби. За 21 минути на терена контузения до скоро Студемайър, който има ограничено време за игра, записа 9 точки и 8 борби.

Никс имаха шанса да излязат пред Маями в класирането, след като „горещите" загубиха от Портланд, но не се възползваха и записаха 12-ата си загуба. От своя страна Индиана има 22 победи и 14 загуби, намирайки се плътно зад Никс на трета позиция в Източната конференция.

В изключителна драма Далас Маверикс записа първата си победа в лигата след продължения, постигайки успех като гост на Сакраменто Кингс със 117:112.

"Маврите" губеха в срещата със 17 точки, но водени от Картър и О Джей Мейо стигнаха до пълен обрат и водеха с 5 точки, но домакините се добраха до изравняване след тройка на Томас 9 секунди преди края. В продълженията обаче Къзънс беше изгонен, което даде предимство на гостите, които се възползваха и успяха да спечелят, прекъсвайки серията си без победа в мачове, в които се е стигнало до продължения.

О Джей Мейо записа дабъл-дабъл с 20 точки и 10 борби, докато Винс Картър вкара точка по-малко от пейката. Мериън и Новицки добавиха съответно 19 и 17.

Къзънс бе най-резултатен в срещата с 29 точки, а Тайрик Евънс допринесе с 20, но това се оказа недостатъчно за успех.