Шампионът Маями Хийт допусна 11-а загуба за сезона, след като тази нощ Портланд Трейлблейзърс успяха да измъкнат успеха срещу ЛеБрон и компания с 92:90 в най-интересния мач от "лигата на извънземните".

През първата част "горещите" доминираха изцяло "Роуз Гардън", като Крис Бош беше буквално навсякъде по терена, а Джеймс заложи на отборната игра и подчини отиграванията си на общото благо.

Това доведе до аванс от 13 точки на полувремето за шампионите, като големите трима - Джеймс-Уейд-Бош, записаха общо 40 точки за 28 минути игра.

Домакините успяха да изравнят играта, но така и не стопяваха аванса на Маями, докато не дойдоха заключителните 45 секунди на четвъртта, когато Батуум, Матюс и Прайс вкараха 6 точки и намалиха до 5 точки дефицита си.

Последната четвърт беше изключително оспорвана, като и Трейлблейзърс успяха да се доближат максимално до своя противник, но Рей Алън вкара важни точки, които позволиха на Маями да остане напред в резултата.

При оставащи 57 секунди до края обаче Уес Матюс наниза тройка, която изравни резултата при 88:88, а след това отново той при 88:90 вкара тройка през Рей Алън за 91:90. Олдридж вкара един от два наказателни удари, което позволи на „горещите" да търсят победата, но Джеймс заложи на Чалмърс, който пропусна изстрела си от тройката - 92:90 за Портланд.

Преди срещата Деймиън Лилард получи за трети пореден път приза за най-добър новобранец, този път за декември. Той завърши срещата с 10 точки и 8 асистенци, а Никлас Батуум закова 28. ЛаМаркъс Олдрид се отчете с 20 точки и 15 борби, докато героят Матюс завърши с 18.

За Хийт Крис Бош беше най-резултатен с 29 точки, а ЛеБрон Джеймс остана на една асистенция от трипъл-дабъл - 15 точки, 10 борби и 9 асистенции. Уейд добави 18.

Портланд продължава да е приятната изненада в Западната конференция и вече има 20 победи срещу 15 загуби и се намира в зоната на плейофите. Въпреки загубата Маями продължава да е лидер на Изток, но вече има 11 поражения при 23 победи.