Манчестър Сити се нуждаеше от 120 минути, за да подчини домакина Нюкасъл в напрегнат сблъсък на „Сейнт Джеймсис Парк" в 4-ия кръг на турнира за Купата на лигата.

Все пак, след нулево равенство в рамките на редовното време Алваро Негредо в 99-ата и Един Джеко в 114-ата минута донесоха победата на „гражданите" с 2:0. Въпреки успеха възпитаниците на Мануел Пелегрини се представиха под очакванията, особено през първото полувреме, когато пък Нюкасъл имаше своите шансове да поведе.

В крайна сметка по-класният отбор на хартия продължава напред във втория по значимост домашен турнир. Победата над „свраките" бе юбилейна номер 100 за Манчестър Сити за Купата на лигата, а също така „гражданите" продължиха серията от 15 мача без поражение от този съперник - поредица, която започна през 2005-та година във всички надпревари.

Хитро подаване на Джеко в 99-ата минута заблуди защитниците на домакините и позволи на Негредо да излезе на стрелкова позиция, като испанският национал не сбърка за 0:1. В 114-ата пък бе ред на босненския нападател да се озове очи в очи с вратаря на противника Тим Крул и след елегантен финт да прати топката неспасяемо в мрежата за крайното 0:2.

Една от най-лошите новини за Мануел Пелегрини по време на мача беше ранната контузия на новото попълнение Стеван Йоветич. Черногорският национал, който твърде често в кариерата си претърпява тежки травми, напусна принудително терена след само 9 минути игра и бе заменен от Алваро Негредо.

Като цяло първото полувреме не бе никак успешно за „гражданите", като в 8-ата минута Папис Демба Сисе свали добре топката за колегата си в атака Шола Амеоби и ветеранът стреля, но прати кълбото на сантиметри встрани от гредата.

Заместникът на Джо Харт на вратата на Сити - Костел Пантилимон - трябваше да се намесва решително в 28-ата минута след нов удар на Амеоби, който този път бе в очертанията, но румънският страж спаси майсторски.

Холандецът Върнън Анита също имаше възможност да изведе Нюкасъл напред в резултата, след като в 32-ата минута стреля с красиво воле от границата на пеналтерията, но топката отново профуча на сантиметри от целта.

След почивката „гражданите" заиграха с далеч повече умисъл и скорост в атаките си, което им отвори възможности за отбелязване на гол. В 62-ата минута Сити трябваше да открие резултата, когато Хесус Навас открадна топката от вратаря Тим Крул и върна назад за Джеймс Милнър, чийто изстрел обаче прати кълбото над горната греда.

В 80-ата минута пък Негредо направи хубаво двойно подаване с Един Джеко и излезе на стрелкова позиция, но се забави с удара прекалено много. Испанецът пробва да прехвърли Крул в последния момент, но опитът му бе безкрайно неточен.

90 минути не стигнаха на двата тима да си отбележат гол, но нападателите на Сити се разписаха по веднъж в рамките на продълженията - Негредо откри в 99-ата минута, а в 11-ата Джеко подпечата успеха на „гражданите".