Тотнъм трябваше да мине през ада, за да стигне до четвъртфиналите за Купата на Лигата, след като стигна до 1:1 и общо 8:7 след дузпи срещу Хъл Сити на "Уайт Харт Лейн".

Срещата почна скучно, като Тотнъм овладя центъра на терена, но подобно на срещата през уикенда не създаваше много положения. Все пак в 15' при първата си възможност Сигурдсон отбеляза страхотен гол с шут от над 20 метра - 1:0 на преобразения тим на Тотнъм.

"Шпорите" продължиха по-активно, като Ериксен пробва удар от далеч, но той мина на сантиметри встрани от вратата. Дефоу също имаше шанс, но топката бе избита от краката му преди да нанесе решителния удар.

След 30' гостите успяха да изравнят играта, но не успяха да променят развоя на събитията и двата отбора се оттеглиха на почивка при 1:0 за Тотнъм.

Домакините обаче не бяха готови за старта на втората част, а още в 54' резултатът беше изравнен. Къртис Дейвис можеше да отбележи на празната врата, но уцели вратаря Фридъл. Американецът обаче изпусна топката и тя попадна в собствената му мрежа - ужасяваща грешка и 1:1.

След шокиращото изравняване Тотнъм се опита да натисне, но в Ериксен и Дефоу бяха неточни. В 82' топката все пак се озова във вратата, но голът на Кейн беше отменен заради нарушение на Дефоу - продължения.

Тотнъм се хвърли в атаки, а Сигурдсон беше близо до гол след хубава атака, но ударът му мина встрани от вратата. В 98' домакините отново бяха облени от студен душ, след като Бойд центрира от корнер, а МакШейн се извиси и с глава направи 2:1 за Хъл Сити.

След подновяването на играта гостите направиха страхотен пропуск, което беше наказано от Хари Кейн в 108'. Хари Кейн получи на границата на наказателното поле, освободи се от няколко защитници и с кинжален удар по диагонала направи 2:2. До края на продълженията Дефоу на няколко пъти опита да се разпише, но така и не успя след многобройните си опити - дузпи.

Фридъл се реваншира за грешката си за гола, след като спаси още първата дузпа. Сигурдсон, Дефоу, Вертонген вкараха, но Ламела пропусна и равенството беше възстановено - 3:3. Точните изпълнения продължиха до 8:7, когато Ел Мохамади, който беше виновен за загубата през уикенда, пропусна дузпа - Тотнъм продължава напред.

Tottenham Hotspur 2-2 Hull City (pen...by all-goals