Манчестър Юнайтед постигна трудна победа с 4:2 над Стоук Сити на "Олд Трафорд" в мач от 8-ия кръг на Премиър лийг и се изкачи еднолично на втората позиция в класирането.

Изненадващо гостите първи стигнаха до попадение, след като Уейн Рууни засече центриране на Чарли Адам в собствената си врата в 11-ата минута, но №10 на Юнайтед се реваншира в 26-ата - 1:1. В 45-ата минута пък Ван Перси с 6-ото си попадение успя да вкара за 2:1.

През втората част Уелбек реализира в самото начало, а Кайтли (55) направи 3:2. Отново Рууни пък оформи крайния резултат в 65-ата минута.

Така възпитаниците на Фъргюсън вече са на второ място с 18 точки, като изостават от Челси с 4 точки. Стоук пък се срина до 13-ата позиция с 8 точки.

"Червените дяволи" започнаха силно срещата и още в началните минути Робин ван Перси пропусна да открие резултата. Това обаче се случи в 11-ата минута, но попадението падна във вратата на Де Хеа.

Чарли Адам получи правото да изпълни пряк свободен удар отдясно на вратата на Юнайтед. Топката беше поставена в близост до аут линията и халфът центрира в малкото наказателно поле, където Рууни изпревари Шоукрос, но засече топката в собствената си врата - автгол на новия капитан на Англия.

Гостите можеха да стигнат и до втори гол, но Де Хеа се намеси блестящо при удари на Чарли Адам и Питър Крауч, а Уелбек и Робин ван Перси се провалиха в опитите си да изравнят.

Все пак в 26-ата минута вратата на Брегович бе превзета, след като Рууни пусна към Ван Перси на лявото крило, а холандецът центрира пред малкото наказателно поле, където №10 успя да се промуши между защитниците и да се реваншира за автогола си - 1:1.

Атаките на Юнайтед пък ставаха все по-опасни, като Уелбек и Скоулс изпуснаха добри положения, но в 44-ата минута комбинация между Евра, Уелбек и Рууни завърши с подаване надясно към Валенсия. Той центрира по тревата в наказателното поле, където Ван Перси успя да се измъкне и да направи резултата 2:1 преди края на първото полувреме.

Втората част пък започна по великолепен начин за „червените дяволи", които още в 46-ата минута реализираха, след като Валенсия подаде на Рууни, който центрира в наказателното поле и Дани Уелбек се оказа на точното място в точния момент - 3:1.

Интригата в срещата се завърна в 58-ата минута, след като Рио Фърдинанд направи грешка в своята половина, която позволи на Кайтли да се озове на удобна позиция и с хубав удар по тревата успя да се разпише - 3:2.

Точка на спора обаче сложи отново Уейн Рууни. Ван Перси изпълни пряк свободен удар, топката рикошира и стигна до №10, който успя да я довкара във вратата - втори гол за Рууни и 4:2 за Манчестър Юнайтед.

"Червените дяволи" свалиха темпото след четвъртия гол, но контролираше развоя на събитията, а в 82-ата минута Майкъл Оуен пропусна да вкара още едно попадение за Стоук, след като Ван Перси изби удара му от голлинията - краен резултат 4:2 за Юнайтед на „Олд Трафорд".