Борусия все по-далеч от титлата след загуба срещу Шалке

Борусия (Дортмунд) остава все по-далеч от трета поредна титла, след като загуби с 1:2 от Шалке в лютото рурско дерби между двата отбора.

В мач от 8-ия кръг на „Сигнал Идуна Парк" Афелай (18) и Холгер (48) дадоха аванс от 0:2 на кралскосините, докато Левандовски отбеляза почетното попадение в 55-ата минута.

Така Борусия вече е на цели 12 точки зад Байерн Мюнхен и титлата вече изглежда мираж за футболистите на Юрген Клоп. Шалке пък продължава да е в челото и се намира на 3-а позиция със 17 точки.

По време на срещата обаче двете агитки си спретнаха побой, като дербито не мина и без намесата на стюардите и органите на реда.

В началото Борусия опита да устнови натиск, но халфовата линия на Шалке действаше изключително успешно срещу опитите за атаки на шампионите.

В 14-ата минута пък Бендер направи страхотна грешка, след като пасът му към Фарфан беше пресечен от Афелай, който опита силен удар от 13 метра и с помощтта на лявата греда успя да реализира - 0:1 за кралскосините в рурското дерби.

Домакините се опитаха да натиснат своя съперник, но единствените положения се откриха пред Марко Ройс и Левандовски, които изпуснаха, а Хунтелаар пропусна да донесе още по-голям аванс на своите, след като с глава не успя да намери очертанията на вратата, пазена от Вайденфелер.

Второто полувреме започна отново с натиск на домакините, но още в 48-ата минута Шалке организира мълниеносна атака. Холгер комбинира с Холтби, който подаде на Хунтелаар. Той му върна, а плеймейкърът пусна перфектен извеждащ пас към Хогер, който остана сам срещу вратаря и с удар от 13 метра преодоля Вайденфелер - 0:2 и шампионите изглеждаха обречени.

Въпреки това в 55-ата минута надеждите на публиката на "Сигнал Идуна Парк" се върнаха, след като Марко Ройс центрира в наказателното поле след пряк свободен удар, а Левандовски с гръб към вратата успя да отклони топката достатъчно, че тя да затрудни максимално вратаря на гостите - 1:2 и интригата се завърна.

След гола обаче Борусия не направи нищо сериозно, като единствено Ройс направи някакви опити да отбележи, докато Шалке пропусна две страхотни ситуации чрез Афелай и Хунтелаар. В крайна сметка рурското дерби завърши с победа на Шалке - 1:2 на „Сигнал Идуна Парк".