Уейн Рууни се превърна в герой за Манчестър Юнайтед, след като собственоръчно обърна Саутхямптън на "Олд Трафорд" за обрата от 0:1 до 2:1 в мач от 24-ия кръг на Премиър лийг.

Родригес (3) се възползва от грешка на Карик, за да даде аванс на своя тим, но само 5 по-късно Рууни изравни, а в 27-ата донесе успеха на "червените дяволи", които обаче трябваше да потреперят в края.

Трите точки тази вечер увеличиха актива на Юнайтед на 59 точки, а вчерашната издънка на Сити позволи на Ван Перси, Рууни и компания да се откъснат отново на 7 точки на върха в класирането. "Светците" пък продължават да са малко над зоната на изпадащите, като имат 23 точки и са на 16-а позиция.

Юнайтед опита да натисне от началото, но още в 3-ата минута гостите се възползваха от безумна грешка на Карик, който върна към Де Хеа, но топката бе овладяна от Джей Родригес, който успя да открие резултата - 0:1 на "Олд Трафорд".

Всичко обаче си дойде на мястото само 24 минути по-късно, като този път вместо Ван Перси герой на срещата беше Уейн Рууни.

5 минути след гола на "светците" Кагава пусна страхотен пас зад гърба на Хойвелд, който намери Рууни в наказателното поле, а за нападател от класата на английския национал не беше проблем да промуши топката край Боруц - 1:1.

Следващите положения отново бяха пред вратата на гостите, като след удари на Ван Перси и Кагава се стигна до 27-ата минута, в която холандецът центрира от пряк свободен удар отдясно към далечна греда, където Евра свали към Рууни, а №10 успя да вкара - 2:1.

Това успокои "червените дяволи", които продължиха в обичайното темпо, но Ван Перси продължи да изпуска отлични положения, което до момента беше доста нетипично за новата звезда на Сър Алекс.

За щастие на феновете на "Олд Трафорд" това не се оказа решаващо, тъй като Де Хеа успя да се намеси при две отлични атаки, завършени от Ламбърт, и запази вратата си без втори гол, което донесе така ценната победа, която върна "червените дяволи" на 7 точки пред Сити на върха.