Тотнъм пропусна да се бетонира в топ 4

Тотнъм записа трето поредно равенство в Премиър лийг, след като тази вечер в мач от 24-ия кръг на първенството пропусна да победи като гост на Норич, а срещата завръши 1:1 след голове на Хулахан (32) и Гарет Бейл (80).

През целия двубой "шпорите" имаха териториален превес на терена, но възпитаниците на Андре Вилаш-Боаш трудно достигаха до чисти голови ситуации, което се очертава като проблем пред тима от лондон, който има 2 гола в последните си 3 мача.

От самото анчало на срещата "канарчетата" действаха по-съобразително и имаха по-добри ситуации, като в 30-ата минута след пас на Пикингтън се стигна до откриващия гол на Уесли Хулахан, който даде надежда на домакинската публика, че ще бъде спряна серията от 7 поредни двубоя без победа. До края на полувремето Тотнъм стигна само до един удар от страна на Дефоу, който беше отразен от вратаря.

През второто полувреме домакините се затвориха, което попречи на Тотнъм да разгърне своя атакуващ стил. В 80-ата минута все пак Гарет Бейл получи топката в собствената половина и мина на спринт през цялата защитата на Норич, навлезе в наказателното поле и с мощен удар с левия крак донесе изравнителния гол, но "шпорите" така и не стигнаха до победата.

Заради равенството срещу доскорошния хит в първенството Бейл и компания остават на 4-о място, но са само с 1 повече от Евертън, който тази вечер спечели трудно с 2:1 домакинския си мач срещу Уест Бромич. Освен това Арсенал се намира в опасна близост - само на 4 точки от лондонския си конкурент.

От своя страна Норич, който се намираше на 3-о място в първенството в неговото начало и дълго време се задържаше в горната половина, вече е в опасна близост до отборите от дъното. "Канарчетата" заемат 14-а позиция с 27 точки, като Уигън, Астън Вила и Рединг са на 7 зад тях, а К.П.Р също бавно набира скорост, въпреки че е само с 16 и е последен.