снимка: marca.com

Реал Сосиедад може изненадващо да се превърне в четвъртия представител на Испания в евротурнирите следващия сезон, след като постигна изключително важна и бляскава победа с 4:2 над основния си конкурент за 4-тото място Валенсия.

Благодарение на много силна игра през второто полувреме баските успяха да заличат напълно пасива, който получиха 25-ата минута на срещата, когато Роберто Солдадо откри резултата.

В крайна сметка Иниго Мартинес, Гонсало Кастро и Агирече на два пъти донесоха достатъчно комфортна преднина на тима от Сан Себастиан, че попадението на Жонас в 90-ата минута служеше единствено, за да върне частично интригата, но крайният резултат бе 4:2.

Реал Сосиедад вече има 58 точки в актива си и се изплъзна на цели 5 спрямо основния си преследвач Валенсия.

„Прилепите" пък допуснаха да бъдат изравнени по актив от Малага и така двата тима делят 5-та и 6-та позиция.

Естествено, трябва да се подчертае, че тимът от Андалусия, който игра четвъртфинал в Шампионската лига този сезон, е наказан и изваден от участие в евротурнирите догодина.

Солдадо изведе Валенсия напред в резултата в 25-ата минута с 25-ия си гол през кампанията във всички турнири. Нападателят, който не беше повикан в тима на Испания за Евро 2012, вече има 18 попадения в Ла Лига и е 5-ти сред реализаторите в шампионата.

В 34-ата минута обаче Мартинес възстанови равенството и така на почивката двата тима се оттеглиха при резултат 1:1, но през второто полувреме инициативата бе изцяло в ръцете на домакините.

Въпреки това едва в 73-ата минута Гонсало Кастро успя да осъществи пълен обрат на сметката на Реал Сосиедад, за удоволствие на хилядите зрители на стадион „Аноета".

В последните минути на срещата пък се развихри Агирече, който се разписа на два пъти между 86-ата и 94-ата минута, за да увеличи аванса на своя тим на 3:1 и да маркира крайното 4:2.

Агирече вече има 11 попадения в Ла Лига, което е негов личен рекорд в кариерата му в испанския елит.

Жонас бе намалил на 3:2 в секунди преди края на даденото от рефера продължение, но бе ясно, че Валенсия губи прекия сблъсък за място в топ 4.

Real Sociedad-Valencia 4-2 Highlights All Goalsby marcoxxx46