Дейвид Бекъм бе изгонен, но Пари Сен Жермен удържа ценна победа с 1:0 като гост на Евиан Тонон Гаяр в последен мач от 34-ия кръг на френското футболно първенство.

Бившият английски национал получи директен червен картон в последната минута и остави отбора си с девет души, след като осем минути по-рано и Марко Верати видя червения цвят на картона.

Макар и с девет души, ПСЖ удържа крехкия си аванс и продължава похода си към първа титла за клуба от 19 години насам. Хавиер Пасторе реализира единствения гол за победата над Евиан в 50-ата минута.

Дейвид Бекъм, който влезе като резерва през второто полувреме, бе изгонен от терена за грубо нарушение срещу Йосеф Аднан в добавеното време.

След края на мача пък се заформи истинско меле между футболистите, като в него взеха участие и щабовете на двата тима. Главният съдия охлади страстите с още два червени картона, показани на главните действащи лица в мелето - Сабер Калифа и Салваторе Сиригу.

След тази победа парижани събраха 73 точки, с девет повече от втория Олимпик Марсилия. Така отборът на Карло Анчелоти може да вдигне титлата още другия уикенд при успех над Валансиен.