Реал Мадрид разгроми като гост с 6:1 тима на Галатасарай в среща от група B на Шампионската лига, която се игра на „Али Сами Йен" в Истанбул.

Кристиано Роналдо отбеляза три гола, а Иско и Бензема (2) също се разписаха сред голмайсторите. Вратарят на Реал Мадрид Икер Касияс се завърна в титулярния състав, но капитана нямаше късмет и се контузи само след 14 минути игра. Това бе първи мач като титуляр на Касияс от 23 януари.

Карло Анчелоти заложи на Бензема на върха на атаката, подкрепян от Ди Мария, Иско и Роналдо. Алваро Арбелоа бе застанал в лявата зона на защитата. До него бяха Пепе, Рамос и Карвахал. В халфовата линия Анчелоти отново разчиташе на опорните халфове Лука Модрич и Сами Кедира. Впечатление направи отсъствието на най-скъпия играч на Реал - Гарет Бейл, който бе оставен резерва.

Галатасарай допусна тази срамна загуба след като при резултат 0:2 футболистите на турския тим останаха обезверени и нямаха желание за игра. До втория гол за Реал, домакините се опитваха по всякакъв начин да притеснят именития си съперник и да го притиснат.

Фатих Терим бе заложил на 4-3-1-2. В атака турският специалист разчиташе на Дидие Дрогба и Бюрак Йълмаз, а малко зад тях играеше Уесли Снайдер.

Домакините стартираха по-добре в срещата подкрепяни от фанатизираните си привърженици на „Аали Сами Йен". Още във втората минута Икер Касияс трябваше да се намесва след далечен удар на Фелипе Мело. Роналдо реши сам да завърши една атака на Реал, но стреля много слабо.

В 13-та минута Икер Касияс получи контузия и трябваше да напусне терена заменен от Диего Лопес.

В 19-та минута груба грешка в защита на Галатасарай позволи на Роналдо да вземе топката и да влезе в наказателното поле, но в последния момент защитник изби кълбото, като португалеца претендираше за дузпа. След това пък Анхел Ди Мария не успя да насочи добре топката в продължението на атаката.

Последва страхотен пропуск на Галатасарай. Снайдер изскочи зад защитата на Реал и потърси да намери Йълмаз в наказателното поле, но нападателя бе изпреварен. В следващата минута вратаря Диего Лопес спаси своя отбор. При едно центриране в наказателното поле Фелипе Мело се извиси над всички, но стража бе последна преграда.

Реал отвърна по възможно най-добрия начин като в ответната атака отбеляза гол. Далечен пас изненада защитата на Галатасарай и те позволиха на Иско да овладее топката и да преодолее вратаря на турците.

В последната минута на даденото от съдията продължение на първото полувреме, Кристиано Роналдо можеше да удвои преднината на своя отбор. Португалецът получи добра топка отляво в наказателното поле, но вместо да подаде на свой съотборник, реши да стреля и Фернандо Муслера изби топката.

На почивката Фатих Терим извади Дидие Дрогба, който се контузи и пусна в игра Нурдин Амбрабат. Реал имаше страхотна възможност след като Ди мария бе изпуснат зад защитата. Аржентинецът излъга вратаря, но не успя да насочи топката. След това Муслера изби страхотен удар на Роналдо. Галатасарай отвърна с много добра атака и невероятен пропуск на Йълмаз, който не уцели вратата от удобна позиция с глава.

В 54-та минута Реал нанесе своя втори удар. Отново след грешка в защита, Бензема бе изведен сам срещу вратаря и не сбърка за 2:0. След този гол домакините, като че ли вече нямаха настроение да търсят нещо от този мач.

В 63-та минута при продължителна атака на Реал, Ди Мария и Иско направиха пропуски, но все пак топката достигна до Роналдо, който се разписа за 3:0.

В тези минути в игра се появи и Гарет Бейл на мястото на Анхел ди Мария. Именно след центриране на Бейл, Серхио Рамос игра с топката, която стигна до Роналдо и той отбеляза втория си гол в мача отблизо.  В 73-та минута Гарет Бейл стреля много силно право във вратаря Фернандо Муслера.

Само за три минути Роналдо отбеляза и втория си гол като засече с глава центиране на Бейл, продължено от Рамос. Португалецът се разигра и в 81-та минута намери добре бензема пред вратата и французина записа втория си гил в мача. Домакините върнаха един гол като резервата Юмут Булут бе точен. Това не бе всичко и Роналдо продължи да прави за смях домакините, като мина покрай няколко защитници и стреля мощно за крайното 6:1.