Майорка удържа равенство 1:1 като домакин на Райо Валекано в мач от 32-ия кръг на испанското първенство по футбол, с което отборът от Балеарските острови запази шансове за спасение в елитната дивизия на страната.

Нападателят Франсиско Медина изведе Райо Валекано напред в резултата със своя 14-и гол за сезона, след като засече акробатично с воле центриране на Хосе Касадо в седмата минута.

Алехандро Алфаро обаче изравни за домакините само пет минути по-късно, когато добави собствения си неточен изстрел след подаване от ъглов удар пред вратата на гостите.

Райо беше по-добрият отбор на терена, но не успя да вкара на няколко пъти от удобни положения.

Андрия Делибашич нацели веднъж гредата зад вратаря на домакините Хуан Калатаюд, а на два пъти това направи Алхасан Бангура.

Равенството изравни Майорка по точки с отбора на Гранада, който обаче се намира над чертата на изпадащите в Примера дивисион.

Райо Валекано пък се изкачи на осмо място в генералното класиране, посочва БТА.

Mallorca Vs Rayo Vallecano 1-1, La Liga 2013by futbolsapiens