Борусия Мьонхенгладбах победи останалия с 10 души на терена тим на Аугсбург с гол от дузпа на Филип Демс през първото полувреме, с което се изкачи на шесто място в генералното класиране на германското първенство по футбол и съхрани надеждите си за класиране в зона Шампионска лига.

Капитанът на домакините Демс беше точен от наказателния удар в 27-та минута, когато защитникът Кевин Фогт беше изгонен с директен червен картон за грубо нарушение срещу тогоанеца с германски паспорт Пениел Млапа.

Именно той можеше да вкара второ попадение за отбора от Мьонхенгладбах минути по-късно след хубав пас на Мике Ханке, но неговият удар срещна гредата.

Борусия пропусна няколко отлични положения за втори гол, като Мике Ханке също удари греда в 74-та минута, а от всичко това можеше да се възползва гостуващият тим на Аугсбург.

Ноулидж Мусона стреля силно в добавеното време на мача, но Марк-Андре Щеген направи отлично спасяване и запази резултата 1:0.

Борусия се изкачи на шесто място в класирането с актив от 44 точки след 30 изиграни мача, като петият Фрайбург води с един пункт, а четвъртият Шалке - с два, информира БТА.

Аугсбург, който спечели четири от последните си седем мача в Бундеслигата, заема мястото за участие в плейоф за оставане в елита.

Borussia (M) - Augsburg 1-0, Penalty and Daems...by dm_514b3a807e785