Лидерът в Лига 1 Пари Сен Жермен изпусна шанса да увеличи значително своята преднина срещу преследвача Олимпик Лион, след като стигна само до равенство 2:2 срещу четвъртия Сент Етиен.

Водачът в класирането при реализаторите Златан Ибрахимович изработи първия гол, дело на Хавиер Пасторе, а малко по-късно покачи на 2:0 със своето 25-о попадение за настоящия сезон в Лига 1.

Слабата защита на парижани обаче опропасти мача, а победата стана мираж след автогол на Алекс и изравнително попадение от страна на десния бек на домакините Франсио Клерк в 72-ата минута.

Вторият Олимпик Лион загуби с 1:4 от Бастия в събота и победа щеше да даде на Пари Сен Жермен аванс от седем точки. Вместо това, столичани водят с пет пункта, девет мача преди края на сезона.