Гол от дузпа на Ернанес в края спаси тима на Лацио от загуба при гостуването на Палермо, като в Сицилия двата отбора направиха зрелищно реми 2:2 в мач от 21-ия кръг на италианското Калчо.

Срещата започна отлично за римските "орли", които още в 10-ата минута откриха резултата, след като Сержио Флокари се възползва от чудесен пас на Ледесма. Последваха отлични положения и за двата отбора, но до нов гол през първата част не се стигна, а статистиката сочеше, че Лацио не позволява обрат, когато поведе с 1:0 през настоящия сезон.

До такъв обаче се стигна много, много бързо, след като в 70-ата минута Андреа Досена намери Аревало Риос, който изравни резултата, а само минута след него Пауло Дибала даде изненадващ аванс на домакините - 2:1.

Когато всички очакваха първа победа за Палермо от 14-ия кръг насам, но в 85-ата минута Лацио получи правото да изпълни дузпа, а Ернанес не сбърка от 11 метра и изравни резултата. До края на срещата Фабрицио Миколи се опита да донесе победата на своите, но два пъти стреля неточно.

Лацио изпусна златен шанс да се изравни на върха в класирането с Ювентус, като в момента столичани имат 43 точки - две по-малко от лидера, който играе довечера срещу Удинезе. Все пак "орлите" удължиха серията си без загуба на 10 мача.

Палермо пък продължава да е в зоната на изпадащите, като пропусна шанс да запише първа победа от 7 мача, като това е едва второто равенство за тима в този период.

szólj hozzá: Palermo vs Lazio 2:2 GOALS HIGHLIGHTS