Барса най-сетне загуби (ВИДЕО)

снимка: Guliver/Getty Images

Отборът на Реал Сосиедад нанесе първа загуба на Барселона в испанската Примера Дивисион за този сезон, печелейки с 3:2 домакинството си на каталунците на своя "Аноета".

Барса доигра срещата с десет души, след като изгонен още в 56' бе Жерар Пике. Футболистите на Тито Виланова пропиляха и аванс от два чисти гола, след като Лионел Меси и Педро Родригес бяха отбелязали за "лос кулес". Баските обаче изравниха с два гола на Чори Кастро, а в даденото продължение Агирече вкара за крайното 3:2.

Така Барса записа първо поражение от 20 мача насам, но оставайки убедителен лидер с 11 точки пред втория Атлетико Мадрид. "Дюшекчиите" обаче могат да скъсят пасива си на 8 пункта, ако спечелят домакинството си на Леванте. Шампионът Реал Мадрид остава на 18 точки, но и също с мач по-малко.

Наставникът на "лос кулес" Тито Виланова заложи на най-доброто налично, като на вратата отново застана Виктор Валдес. Дани Алвеш и Жорди Алба започнаха по фланговете, а капитанът Карлес Пуйол и Жерар Пике в сърцето на отбраната. Серхио Бускетс, Шави и Сеск Фабрегас се наредиха в средата на терена, докато Андрес Иниеста, Лионел Меси и Педро Родригес стартираха в атака.

Филип Монтание заложи на Карлос Вела на върха на атаката, докато Шаби Прието, Антоан Гризман и Гонсало Кастро помагаха на мексиканеца от втора позиция.

Още в началните минути баските поставиха Виктор Валдес под напрежение, но ударът на Илараменди не намери очертанията на вратата. Още в 5' стопроцентов шанс се откри и пред Барселона, когато Меси излезе очи в очи с Клаудио Браво. Изненадващо обаче аржентинецът не успя да открие, стреляйки в аут.

Най-добрият футболист в света поправи грешката си само две минути по-късно, когато кавалерът на Златната топка откри резултата на "Аноета". Ла Полга стреля технично по земя, не оставяйки шансове на Браво да достигне до кълбото. За аржентинеца това бе и гол №28 в Примера от началото на сезона. По този начин Меси реализира и в десети пореден мач, което бе рекорд за него и клуба като цяло.

В 11' Шаби Прието пропусна да намали за Сосиедад, а в 14' Педро нацели гредата зад Клаудио Браво. Събитията отново се пренесоха пред Виктор Валдес, а в 17' стражът на гостите отрази удар на Гризман.

Постепенно се стигна до 25', когато лидерът в Примера удвои преднината си. Шави изведе Дани Алвеш на чиста позиция, а бразилецът светкавично комбинира с Педро. Крилото нямаше как да сбърка от метър разстояние, бележейки за 0:2.

До почивката на "Аноета" продължи да бъде интересно, като в 40' отново гредата помогна на домакините от Сосиедад. Лионел Меси бе изведен зад защитата на баските и успя да прати топката зад гърба на Клаудио Браво. Кълбото се насочи към мрежата, но в крайна сметка срещна една от гредите. Минута по-късно баските също разпечатаха вратата на Виктор Валдес, а точен бе Чори Кастро. Аржентинецът се оказа напълно сам в наказателното поле и стреля силно с левия крак за 1:2. Минута по-късно пред Кастро се откри още един подобен шанс, но този път Валдес спаси.

И след почивката зрителите на "Аноета" не скучаеха. Домакините се хвърлиха здраво в атака, вече нямайки какво да губят. В 51' Карлос Вела опита удар, но неточно. Натискът на Сосиедад обаче даде резултат в 56', когато Барселона остана с човек по-малко на терена. Жерар Пике извърши глупаво нарушение в своята половина и получи втори жълт картон, оставяйки Барселона с десет души. Тито Виланова реагира светкавично, пускайки в игра Хавиер Масчерано на мястото на Фабрегас.

Домакините видимо бяха в подем, което и доведе до гол. В 63' Чори Кастро отбеляза втория си гол за вечерта, не и без помощта на рикошет в тялото на бранител. Удар на аржентинеца бе отклонен от Масчерано, което и затрудни Виктор Валдес. Стражът на каталунците можеше да се намеси и по-добре, но в крайна сметка топката се озова в мрежата за 2:2.

Най-драматичният момент в срещата настъпи в даденото от съдията продължение, когато домакините осъществиха и пълен обрат, нанасяйки първа загуба на Барселона за сезона. Агирече се възползва от лоша игра в защита на Пуйол и Масчерано, като от близка дистанция преодоля Валдес за крайното 3:2.

szólj hozzá: Real Sociedad vs Barcelona 3:2 GOALS HIGHLIGH