Отборът на Нюкасъл успя да победи тима на Саутхямптън с 4:2 в среща от 27-ия кръг на английската Висша лига.

С тази победа „свраките" взеха глътка въздух след лошото представяне в Премиършип. В момента Нюкасъл се намира на 14-то място с 30 точки, с три повече от своя съперник днес Саутхямптън. „Светците" остават обаче само на три точки от зоната на изпадащите

Срещата не започна добре за домакините от Нюкасъл, които получиха гол още в 3-та минута дело на Морган Шнайдерлин.

Това обаче подейства много стимулирашо на „свраките" и те успяха да обърнат мача с два гола до почивката. Първо Муса Сисоко се разписа на празна врата, малко преди края на полувремето Демба Сисе с хубав удар изведе своите напред.

Пет минути след началото на втората част Рики Ламбърт изравни за гостите след пас на Лалана. Последва силен натиск на домакините и съдията даде дузпа за Нюкасъл след игра с ръка на Дани Фокс в наказателното поле. Йоан Кабай бе точен от бялата точка за 3:0. Точка на спора оформи защитника на гостите Йос Хойвелд, който си отбеляза нелеп автогол.

szólj hozzá: Newcastle vs Southampton 4:2 MATCH HIGHLIGHTS