ВИДЕО И СНИМКИ: Класика на Юве и отново Наполи е на ход

Лидерът в Серия А Ювентус дръпна на 7 точки пред втория Наполи, след като днес „бианконерите" очаквано спечелиха с 3:0 домакинството си на Сиена в среща от 26-ия кръг. Така отборът на Антонио Конте увеличи аванса си пред Наполи, но с уговорката, че „адзурите" все още не са изиграли своя мач с Удинезе.

Стефан Лихтщайнер откри за домакините през първата част, а Себастиян Джовинко с красиво изпълнение покачи на 2:0 след почивката. Крайното 3:0 оформи Пол Погба минута преди края. Завръщането си в игра след лечение на контузия пък осъществи Джорджо Киелини, който доигра последните 15 минути на двубоя.

Така Ювентус събра актив от 58 точки след 26 изиграни срещи, водейки убедително временното класиране на Серия А. „Старата госпожа" успя и да се реваншира за поражението с 0:1, което допусна от Рома миналия уикенда. Сиена от своя страна в зоната на изпадащите, намирайки се на 5 точки от Дженоа и спасителното 17-о място.

Наставникът на домакините Антонио Конте постави Джанлуиджи Буфон под рамката на вратата, докато в отбрана стартираха Федерико Пелузо, Леонардо Бонучи и Андреа Бардзали. Андрае Пирло, Клаудио Маркизио и Пол Погба заеха позиции в средата на терена, а Стефан Лихтщайнер и Квадво Асамоа окупираха двата фланга. Мирко Вучинич и Себастиян Джовинко започнаха в атака, докато Артуро Видал остана извън титулярния състав заради травма.

Швейцарецът Иносент Емегара отново оглави атаката на Сиена, като гостите можеха да се похвалят с 10 точки от последните си 5 мача, включващи победи над отборите на Интер и Лацио. Джузепе Якини не можеше да разчита на Симоне Вергасола, който лекуваше контузия.

Още от самото начало Ювентус очаквано наложи контрол над играта, като Андреа Пирло разпределяше топката при повечето акции на „старата госпожа". Гостите от Сиена се отбраняваха, като рядко играчите на Якини поглеждаха към Джиджи Буфон.

В 15' Лихтщайнер разигра на двойно подаване с Вучинич, но изстрелът му мина над гредата. В 20' Клаудио Маркизио стреля много силно, но капитанът на гостите Джанлука Педжоло се разтегна и спаси. Две минути по-късно на голова позиция се озова и Джовинко, но Атомната мравка също не успя да преодолее стража.

Така постепенно се стигна до 30', когато резултатът на „Ювентус Стейдиъм" най-сетне бе открит. Стефан Лихтщайнер отново нахлу в половината на Сиена, получи извеждащо подаване от Мирко Вучинич и се озова очи в очи с Педжоло. Вратарят на Сиена успя да изпревари швейцареца, но за негово нещастие, отклони топката право в крака на Лихтщайнер. Кълбото влетя в мрежата, а шампионите излязоха напред - 1:0.

Юве продължи да атакува, а в 35' Пол Погба можеше да покачи. Младият французин получи подаване от Асамоа и стреля, но пращайки топката право в обсега на Лука Педжоло.

И през второто полувреме „бианконерите" не изпуснаха контрола върху мача, а след точно час игра Андреа Пирло бе близо до отбелязването на рядко красив гол. Италианският национал се озова на дъгата на наказателното поле и копна топката над Педжоло, но кълбото мина на сантиметри от рамката на вратата.

В 65' Тото Конте взе решение да освежи атаката си, като Мирко Вучинич отстъпи мястото си на Алесандро Матри. Десетина минути по-късно шампионите сякаш решиха всичко в сблъсъка, след като изключително красив гол отбеляза Себастиян Джовинко. Атомната мравка получи хитър извеждащ пас от Пирло и от движение намери топката с левия крак, пращайки я под гредата - 2:0.

Малко след това трибуните на „Ювентус Стейдиъм" избухнаха в аплодисменти, защото завръщането си в игра след два месеца отсъствие осъществи един от лидерите на тима Джорджо Киелини. Националът замени Квадво Асамоа и доигра срещата за Юве.

Пет минути преди края гостите направиха опит да се върнат в мача, но хубавият изстрел на Терлици срещна една от страничните греди на вратата.

"Бианконерите" отговориха няколко минути по-късно, когато резултатът в Торино стана класически. Пол Погба реализира поредното си попадение от дистанция, като този път французинът намери долния ляв ъгъл на пазената от Педложо врата, покачвайки на 3:0.

szólj hozzá: Juventus vs Siena 3:0 GOALS HIGHLIGHTS