Младата звезда на бразилския футбол Неймар отново напомни за себе си. След като наскоро отбеляза 20-ия си рожден ден с гол номер 100 в кариерата си, талантът на Сантос наниза хеттрик за победата на отбора си с 4:1 над Ботафого в мач от 6-ия кръг на бразилското първенство Паулища А1.

Футболистите на Ботафого откриха първи резултата с попадение на Камило в 36' и задържаха преднината си до 76', преди да настъпи часът на Неймар. Звездата на Сантос се развихри и за 14 минути обърна развоя на мача, реализирайки хеттрик.

Първият си гол Неймар отбеляза с глава след центриране от пряк свободен удар в 76', две минути по-късно (78') той бе точен от дузпа, отсъдена за нарушение срещу самия него, а третото си попадение в мача реализира в 90' с техничен удар, след като преди това майсторски преодоля защитник на Ботафого. Крайното 4:1 оформи Фелипе Андерсон в даденото от съдията продължение на срещата.

След тази победа Сантос заема 8-о място във временното класиране с актив от 9 точки, а Ботафого е на 19-а позиция с 3 пункта. Лидери с по 14 точки и без загуба до момента са отборите на Сао Пауло, Палмейрас и Коринтианс.