Испания - Русия е финалът на Европейското първенство по футзал

снимка: uefa.com

Отборите на Русия и Испания ще спорят за титлата на Европейското първенство по футзал, което се провежда в Хърватия, предаде БТА.

Руснаците се наложиха с 4:2 (3:0) над домакините с голове на Дмитрий Прудников в 1-ата минута, натурализираните бразилци Сирило и Пуля в 6-ата и в 21-ата минута, както и на Сергей Абрамов в 16-ата. За домакините от Хърватия пък се отличи на два пъти Дарио Маринович в 27-ата и в 37-ата минута.

Испания пък ще се опита да спечели четвъртата си поредна европейска титла в тази разновидност на футбола, след като се наложи с 1:0 над Италия.

Испанците по принцип демонстрират изключително технична и ефективна игра в атака, но в мача с "адзурите" шокираха публиката и със здравата си защита. Единственото и оказало се победно попадение в мача вкара Айкардо в 7-ата минута на мача.