Наполи срази Палермо с 3:0 в мач от неделната програма на 20-ия кръг в Серия А и се възползва от грешката на Ювентус в друг двубой по същото време, за да стопи част от пасива си спрямо върха.

Възпитаниците на Валтер Мацари зарадваха „Стадио Сан Паоло" с класически успех срещу един от най-слабите гости в Калчото и продължават спора с Лацио за второто място. „Орлите" също се поздравиха с домакинска победа над по-непретенциозен отбор и остават в борбата за челото.

Благодарение на 13-ия си успех през сезона Наполи вече има 42 точки, колкото е активът и на Лацио, като дистанцията спрямо шампиона Ювентус се смъкна на 3 пункта.

4-ти е Интер, който вчера подчини Пескара в късния двубой от съботната програма на кръга. Палермо продължава да затъва и с 15-те си точки е на предпоследното 19-то място, което предполага изпадане в Серия Б.

Италианският национал Кристиан Маджо откри резултата за домакините в 29-ата минута и се разписа за 4-ти път в кампанията в Серия А до момента. 5 по-късно швейцарецът Гьокан Инлер покачи на 2:0 и също вече има 4 попадения в първенството.

Крайното 3:0 бе фиксирано от 21-годишния италианец Лоренцо Инзине, който по подобен начин покачи головата си сметка на 4 след 19 мача.

Основният реализатор на Наполи Единсон Кавани не можа да се разпише срещу първия си отбор в италианския елит. В състава на сицилианците личаха имената на Салваторе Ароника и Даниеле Досена, които преди две седмици преминаха там именно от Наполи.

Силният дъжд не попречи на домакините да материализират превъзходството си на терена след половин час игра, когато Марек Хамшик отне топката от Едгар Барето и центрира за Маджо, който с глава отблизо порази мрежата на Самир Юкани - 1:0.

Малко по-късно резултатът вече бе 2:0, когато Инлер с прекрасен пробив отдясно и още по-красив удар не остави никакви шансове на вратаря на сицилианците. Гостите се отчетоха с удар в гредата на Барето след изпълнение на статично положение, но така и не намериха мрежата в мача.

Крайното 3:0 бе оформено от Инзине в 73-ата минута, с което Палермо продължи тежкото си положение и още няма победа като гост в Италия.

Napoli 3-0 Palermoby fasthighlights-2012