Отборът на Лацио се наложи с 2:0 при домакинството си на Аталанта в мач от 20-ия кръг на италианската Серия А.

Серджо Флокари откри резултата в 67-ата минута, а второто попадение в срещата падна след автогол на защитника на гостите Давиде Бривио десет минути по-късно (77').

След този успех римските "орли" остават на трето място във временното класиране на Серия А с актив 42 точки, колкото има и вторият - Наполи, като неаполитанците са с по-добра голова разлика. Лидер е Ювентус с 45 точки, а Аталанта заема 13-а позиция с 22 пункта.

Лацио бе по-активният отбор през целия мач и заслужено се поздрави с победата. След нулево първо полувреме Серджо Флокари изведе домакините напред в резултата в 67-ата минута.

Футболистите на Аталанта оспориха бурно попадението, защото нападателят на Лацио игра с ръка преди да прати топката в мрежата, но в крайна сметка голът бе зачетен.

Крайното 2:0 бе оформено в 77-ата минута, когато при опита си да изчисти центриране на Стефано Маури в наказателното поле, бранителят на Аталанта Давиде Бривио си отбеляза автогол.

Гостите завършиха срещата с десет човека, след като Карлос Кармона получи втори жълт и съответно червен картон в 83-ата минута за грубо нарушение срещу Стефано Маури.

Лацио можеше да се поздрави и с по-изразителна победа, ако не бяха многото пропуски, като веднъж и напречната греда помогна на вратаря на Аталанта след изстрел на Ернанеш от пряк свободен удар в 89-ата минута.

Lazio-Atalanta 2-0 Highlights All Goalsby marcoxxx46