Реал Мадрид и Реал Сосиедад направиха зрелищно 3:3 в Сан Себастиан, но това до голяма степен попари надеждите на домакините, че догодина ще играят в квалификациите на Шампионската лига.

Домакините се нуждаеха от успеха, тъй като преди началото на срещата имаха равен брой точки с прекия си конкурент за четвъртото място - тима на Валенсия. По същото време обаче "прилепите" имаха привидно леката задача да победят у дома състава на Гранада.

Задачата пред баските се улесняваше и от факта, че наставникът на "белия балет" Жозе Моуриньо бе решил да даде почивка на голяма част от звездите си, сред които и Кристиано Роналдо, тъй като Реал одавна не играе за нищо в шампионата.

Въпреки това мадридчани показаха, че играят за честта си и бяха на няколко секунди от успеха, след като водеха с 3:2 но в крайна сметка в третата минута на продължението Чаби Прието от състава на Реал Сосиедад оформи крайния резултат.

Преди това за гостите се разписаха Гонсало Игуаин, Хосе Кайехон и Сами Кедира, а за домакините точни бяха Антоан Гризман и отново Чаби Прието от дузпа.

С равенството Реал Сосиедад събра актив от 63 точки, две по-малко от Валенсия кръг преди края на битката в Примера Дивисион, а "Кралския клуб" остава все така втори с 82 пункта.

Двубоят започна отлично за Реал Мадрид, който излезе напред още в 6-та минута, след като Гонсало Игуаин нахлу в наказателното поле и от няколко метра нямаше проблем да открие резултата.

Оттам насетне обаче до почивката на терена имаше само един отбор - този на домакините. Положенията пред Диего Лопес следваха едно след друго. В 20-та минута Асиер Яраменди центрира за Антоан Гризман, който бе изпуснат от защитата на мадридчани, но Диего Лопес се намеси отлично и предотврати сигурен гол във своята врата.

В 33-та минута отново стража на Реал трябваше да се намесва, след като защитата пред него не се ориентира добре при едно от многото центрирания в наказателното поле и Гризман стреля опасно с глава.

В тези минути отбраната на Реал действаше доста неориентирано и допускаше много леко да се стига до положения пред Диего Лопес, но домакините така и не успяваха да се възползват от това.

В 41-та минута Гонзало Кастро пробва шут отдалеч, Диего Лопес в първия момент изпусна топката, но след това успя да изпревари Гризман и да я закове в прегръдката си. Минута по-късно Де ла Бея центрира успердно на голлинията по земя, но сантиметри разделиха Агирече с това да я засече в мрежата на столичани.

Второто полувреме стартира много динамично. Реал заигра по-добре и в 49-та минута многоходова акция завърши с удар на Кака от дистанция, преминал над напречната греда на Клаудио Браво.

Баските отговориха с опасен удар на Агирече, който бе оставен на удобна позиция и стреля отдясно по диагонал, но Диего Лопес отново бе на висота.

Реал Мадрид обаче погледна уверено към вратата на Реал Сосиедад и в 57-та минута резултата стана 2:0. Кака проби отляво по атаката, центрира в наказателното поле, където Хосе Кайехон изскочи зад защитата на домакините и с глава я прати за втори път в мрежата на Клаудио Браво.

Този резултат никак не бе по вкуса на състава на Филип Монтание, тъй като победата над "кралския клуб" бе ключова в борбата за място в Шампионската лига. За радост на препълнените трибуни на "Аноета" баските бързо се върнаха в мача.

В 64-та минута Сами Кедира игра с тъка в собственото си наказателно поле и рефера посочи бялата точка. Зад топката застана Чаби Прието, който с хладнокръвно изпълнение направи резултата 1:2.

Голът даде криле на домакините и те започнаха настървено да атакуват вратата на "белия балет". Футболистите на Жозе Моуриньо обаче успяваха да се справят с положението, а най-голяма заслуга за това имаше Диего Лопес, който изигра поредния си много добър мач под рамката.

Защитния вал на Реал Мадрид обаче се пропука в 78-та минута. Карлос Мартинес проби по дясното крило и пусна топката в наказателното поле, където Антоан Гризман я засече в противниковата греда и даде реална надежда на своя тим, че може да стигне до заветните три точки.

Не на такова мнение обаче бяха играчите на Жозе Моуриньо. Само две минути по-късно великолепна атака на мадридчани бе завършена от Сами Кедира за и отново гостите ликуваха - 2:3 в полза на Реал Мадрид.

До края на двубоя положения имаше и пред двете врати, но упоритостта и желанието на домакините все пак бяха възнаградени с попадение, което им донесе поне частичния успех. Негов автор стана Чаби Прието, който с глава оползотвори подаване на Иманол Агирече за крайното 3:3.