Италианският гранд Милан направи поредната си грешна стъпка през тази година в Серия А, след като едва-едва стигна до равенство 2:2 като гост на Палермо, който преди мачовете от междинния 10-и кръг се намираше на 19-а позиция.

В края на първото полувреме Миколи (45) се разписа от дузпа, а за 2:0 точен беше Бриенца (47). Все пак „росонерите" се вдигнаха на щурм и Монтоливо (69) и отново Ел Шарави (80) спасиха засега главата на Алегри.

В момента грандът от Милано заема 9-а позиция с 11 точки и е на цели 14 от лидера Ювентус, както и на 10 от градския съперник Интер. Палермо пък се изкачи до 17-а позиция, но утре ще се изиграят останалите мачове от кръга.

Двубоят започна с чудесно положение за Пато още в 4-ата минута, след като нападателят премина през цялата защита на домакините, но в последния момент защитата на Палерно успя да се справи.

Сицилианците обаче бързо отвърнаха на удар и Бриенца нахлу в наказателното поле, където беше повален от Констант, но съдията подмина ситуацията. Последваха две добри положения пред Миколи, като при второто Амелиа трябваше да се намесва решително.

Динамичното първо полувреме продължи с пропуски пред двете врати, като Ночерино, Шарави и Фламини не успяха да преодолеят Уйкани, докато Миколи и Моганейа пропуснаха за Палермо.

Домакините обаче се добраха до гол, след като в 45-ата минута Абате игра с ръка в наказателното поле, а съдията отсъди дузпа, която беше материализирана от Фабрицио Миколи - 1:0 на полувремето.

Втората част започна вихрено за Палерно, като домакините имаха нужда от само 2 минути, за да стигнат до гол - атака през центъра завърши с подаване към Бриенца, който напредна и с мощен диагонален удар от 25 метра в долния ляв ъгъл на Амелия удвои.

Мислан се хвърли в атаки и в 57-ата минута Боян се отчете с пропуск, а 6 минути след него Уйкани трябваше да се намесва решително при удар Емануиелсон от пряк свободен удар. В 68-ата минута Ел Шарави се отчете с непростим пропуск, след като пропусна да засече чудесно подаване на празна врата от страна на Абате.

Минута по-късно обаче Боян Къркич направи силен пробив по дясното крило и се вряза в наказателното поле. Той видя свободния отляво Монтоливо и му подаде, а националът на Италия с хубав удар върна надеждите на „росонерите".

Милан натисна и 10 минути преди края Абате изсипа топка в наказателното поле, като Уйкани боксира неуверено и топката се озова в краката на Ел Шарави, който с удар от 7 метра успя да се възползва от грешката на вратаря - Милан грабна точката, а Малкия фараон отново бе герой за своите.