Шалке и Борусия с убедителни победи за Купата на Германия

Отборът на Шалеке 04 нямаше никакви проблеми срещу аматьорския Зандхаузен и победи с класическото 3:0 в мач за Купата на Германия.

В 11-ата минута Марика беше изведен чудесно по дясното крило при контраатака и нападателят центрира в наказателното поле, където Афелай се промуши между двамата централни защитници и с крак успя да отбележи - 0:1.

Вторият гол падна чак в 62-ата минута, но беше изключителен - играч на Шалке центрира в наказателното поле, където Марика прояви акробатичност и на 7 метра фронтално от вратата направи задна ножица, а топката влетя вдясно от вратаря на гостите - 0:2.

В 79-ата минута пък Жулиен Дракслер направи страхотен пробив през центъра на терена и изведе по чудесен начин Хунтелаар сам срещу вратаря, а нападател от класата на холандеца нямаше как да сбърка от 4 метра разстояние - 0:4 и Шалке продължава напред.

В другата среща шампионът и носител на Купата на Германия Борусия Дортмунд също нямаше проблеми като гост на Аален и победи с 1:4.

Без особени проблеми Борусия вкара по две попадения във всяко полувреме, като Хумелс (22) и Шмелцер (32) бяха точни преди почивката, а Гьотце (50) и Шайбер (79) бяха точни за 0:4.

Шампионуите позволиха на своя домакин да им отбележи почетен гол и в 87-ата минута Микаел Клаус отбеляза за крайното 1:4.

Аален - Борусия (Д) 1:4

Шалке 04 - Зандхаузен 3:0

Брауншвайг - Фрайбург 0:2

Пройсен Мюнстер - Аугсбург 0:1

Майнц 05 - Ауе 2:0

Хавелзе - Бохум 1:3

Берлинер АК 07 - Мюнхен 1860 0:3

Ворматиа Вормс - Кьолн 3:4 (след дузпи - 0:0 в редовното време и продълженията)