Отборът на Милан продължава да разочарова феновете си като записа и първа загуба в груповата фаза на Шампионската лига.

„Росонерите" отстъпиха с минималното 0:1 при гостуването си на Малага. Испанският тим показа, че се намира в много добра форма и води убедително в класирането на група C с пълен актив от точки след три победи.

Единственият гол в мача бе дело на Хоакин, който се реваншира за пропуснатата си дузпа преди попадението.

Наставникът на Милан Масимилиано Алегри реши да промени схемата на игра като „росонерите" излязоха на игрището в схема 3-4-3.

Причина за това е ужасния старт на сезона като гранда от Милано има пет загуби в Италия за първите осем кръга, което е най-лошия старт за отбора от 70 години насам.

В защита за Милан започнаха Мексес, Бонера и Ачерби. В халфовата линия оперираха Де Чилио, Констант,  Монтоливо и Амборзини, като първите двама оперираха по бековете.

Емануелсон, Пацини и Ел Шарави трябваше да притесняват защитата на домакините. Малага имаше проблеми с отсъствието на Начо, Буаноте и Баптища.

Срещата започна равностойно, като първата възможност дойде пред Рикардо Монтоливо, който стреля опасно отдалеч. Най-доброто положение се откри пред младока Ел Шарави, който получи пас от Емануелсон, но стреля над вратата.

Малага се бяха прибрали леко в своята половина, но дебнеха своя съперник на контра атаки. При една от тях младия Иско стреля опасно над вратата. Малко след това вратаря Амелиа трябваше да спасява удар на Иско.

В тези минути Малага имаше предимство в мача и натиска им стигна за чисто положение. В последната минута на полувремето реферът даде дузпа за Малага след като Кевин Констант имаше съприкосновение с Хесус Гамез. Хоакин обаче сбърка и изпрати топката над вратата.

През второто полувреме домакините продължиха да бъдат по-опасният тим въпреки, че Милан разиграваше повече топката.

Савиола получи възможност, но Амелиа се справи. Така се стигна до 65-та минута, когато Хоакин бе намерен прекрасно от Итура и не сбърка срещу Амелиа. Алегри се опита да промени нещо в играта на своя отбор като пусна на терена Пато и Боян.

В последните пет минути Милан получи своите шансове за изравнително попадение. Първо вратаря на Малага се намеси много добре при удар на Ел Шарави, а след това Мексес стреля опасно над вратата.

Така в класирането Милан продължава да е на второ място в групаC с актив от 4 точки, докато Малага (9) е лидер. Зенит (3) и Андерлехт (1) заемат последните две места.

szólj hozzá: Malaga vs Milan 1:0 Joaquin