Ню Йорк Никс постигна 23-а победа през сезона в НБА, след като тази нощ постигна труден успех със 114:106 като гост на Орландо Меджик, като отново слабата защита можеше да коства победата на Антъни и компания.

В първата и третата части те допуснаха съответно 36 и 34 точки, но въпреки това успяха да изтръгнат победата след поредната феноменална вечер на Кармело Антъни, който завърши с 40 точки.

Орландо водеше през голяма част от двубоя, а преди началото на заключителните 12 минути имаше аванс от 8 точки, а Джамир Нелсън вече беше вкарал 29 точки.

Амари Студемайър, който се завърна наскоро след операция на коляното, отново имаше лимитирани минути, но в началото на последната част той вкара кош и фаул, откривайки серия от 14:6 за своя тим, което доведе до изравняване на резултата.

От там нататък над всички беше Кармело Антъни, който вкарваше от абсолютно всяко място на паркета, като две от тройките му бяха в изключително тежки моменти за Никс. Той записа цели 16 точки в края, а Джей Ар Смит също записа силна последна четвърт, като негов кош минута преди края реши всичко в срещата.

Гардът завърпи с 18 точки, докато Тайсън Чандлър записа пореден дабъл-дабъл с 14 точки и 12 борби. Джейсън Кид пропусна да запише трипъл-дабъл (15 точки, 8 борби, 7 асистенции), а Амари се отчете с 11 точки за 17 минути игра.

Най-полезни за Орландо бяха Арън Афлало и Джамир Нелсън, които завършиха с по 29, но плеймейкърът не записа нито една точка в последните 12 минути на срещата. Никола Вучевич пък се отчете с 11 точки и цели 18 борби.

В друго източно дерби колебливият Бостън изненада Атланта Хоукс като гост с 89:81, като успехът беше изкован в третата част, когато „келтите" вкараха цели 33 точки, а допуснаха незначителните 9.

Пол Пиърс беше най-резултатен за Селтикс, като завърши с 26, от които 17 в третата четвърт. Рейжон Рондо пък записа трети трипъл-дабъл за сезона - 14 точки, 11 борби и 10 асистенции. Кевин Гарнет добави 14 точки. ЗА Атланта Лу Уилямс вкара 28.