Фантастичният сезон за Лос Анджелис Клипърс продължава с пълна сила, след като рано тази сутрин тимът на Вини Дел Негро се разправи без особени проблеми с един от най-силните отбори на Запад - Голдън Стейт Уориърс, побеждавайки с разгромното 115:89 в „Стейпълс Сентър".

Това беше и 12-а поредна домакинска победа за "ножиците", като това е поредният рекорд на тима, който чупят Крис Пол и компания. Освен това те бяха загубили вече два пъти от този съперник и тази сутрин се реваншираха на своите фенове.

По време на двубоя не остана никакво съмнение кой е по-добрият отбор, въпреки че само 24 часа по-рано Клипърс трябваше да изиграят изключително драматичен двубой със съседите от Лейкърс (107:102).

Джамал Кроуфорд отново беше оставен извън състава заради подут глезен, но за втора поредна вечер той не липсваше на своите съотборници, които се подиграха със своя съперник от самото начало на двубоя.

Силна първа четвърт на Грифин и Пол позволи на „ножиците" да поведат с 35:12, а Голдън Стейт в нито един момент не се доближи до днешния си съперник. Клипърс пък се забавляваха след почивката, като показаха невероятни изпълнения в атака, а в края звездите на тима седнаха за заслужена почивка.

Само за 28 минути на терена Крис Пол отново беше лидер на своя тим, завършвайки с 27 точки и 9 асистенции. Блейк Грифин изигра страхотно първо полувреме и добави 20 точки, а резервата Ерик Бледсоу наниза 17 точки, към които прибави няколко атрактивни чадъра и забивки.

Общо 7 играчи от състава на Вини Дел Негро завършиха с 10 или повече точки, а само Рони Туриаф не се отчете с кош. От своя страна Голдън Стейт Уориърс не показа нищо съществено, а лидерите на тима Стеф Къри (10 точки) и Дейвид Лий (10 точки) бяха далеч от обичайното си ниво.