снимка: rcdespanyol.cat

Наставникът на Еспаньол Хавиер Агире отново даде да се разбере, че смята Мартин Петров за подгласник в състава си, а не са един от асовете на тима.

Мексиканският специалист пусна в игра 34-годишния полузащитник едва в 81-ата минута на домакинството на Реал Сосиедад.

„Папагалчетата" не можаха да удържат аванса си в резултата и допуснаха злощастно изравняване 2:2 четвърт час преди края след автогол на Хави Лопес.

Така Еспаньол изпусна да запише поредна победа, за да затвърди доброто си представяне в Примера дивисион през 2013-та година, но въпреки това остава със солидни позиции в класирането.

След края на 29-ия кръг „папагалчетата" са на 12-то място с 36 точки, като цели 12 ги извисяват над опасната зона на изпадащите, където към момента се намират Селта, Майорка (по 24 пункта) и Депортиво (Ла Коруня) с 23.

Реал Сосиедад пък има основания за задоволство след постигнатото равенство, което обаче донякъде може да осуети амбициите на тима за участие в Шампионската лига.

Баските от Сан Себастиан имат 48 точки и засега удържат 4-тото място в класирането с 1 пункт аванс пред Валенсия, който от 22:00 часа в неделя гостува на 3-ия Атлетико (Мадрид).

Хавиер Агире е непобеден като домакин в Ла Лига, откакто пое Еспаньол, като има 5 успеха и 3 ремита.

Серхио Гарсия откри резултата в полза на „папагалчетата" още в 9-ата минута, а в 23-ата Давид Сурутуса възстанови равенството. В 39-ата обаче Гарсия демонстрира за пореден път отлично разбирателство с партньора си Кристиан Стуани и му асистира за 2:1.

3 от 5-те гола на Стуани през този сезон са реализирани след точни подавания на Гарсия.

За съжаление на Хави Лопес обаче, той стана първият играч на Еспаньол, който си отбелязва автогол, след Хуан Форлин през 2010-та година.

Интересното е, че тогава испанският бранител праща топката в собствената си мрежа в мач именно срещу Реал Сосиедад.

ESP 1-1 RSOby Samu035

ESP 2-1 RSOby Samu035

ESP 2-2 RSOby Samu035