Манчестър Сити направи нова крачка към спечелване на второто място в английската Висша лига, след като днес детронираният шампион на Англия победи с 2:1 гостуващия Уест Хям в среща от 35-ия кръг на първенството.

Серхио Агуеро откри за "гражданите" в средата на първата част, а Яя Туре успокои домакините с втори гол седем минути преди края. В добавеното време Анди Керъл намали за "чуковете", но време за повече нямаше.

Така воденият от Роберто Манчини състав записа 21-и успех от началото на сезона и събра актив от 71 точки, откъсвайки се на 8 пункта зад третия Арсенал. Уест Хям от своя страна остава на 10-о място в таблицата с 42 точки, но спокоен за бъдещето си в елита.

Първите 20 минути на "Етихад" преминаха без голове, а в 23' домакините удариха и греда. Серхио Агуеро получи шанс да стреля от чиста позиция, но вместо да вкара, аржентинецът тресна един от стълбовете зад вратаря Яскелайнен.

В 28' обаче Агуеро се реваншира за пропуска си, откривайки резултата. Домакините разиграха отлична атака в половината на "чуковете", която бе завършена успешно от аржентинския голмайстор - 1:0.

И през втората част нищо на "Етихад" не се промени, а "гражданите" дори успяха да затвърдят успеха си.

Карлос Тевес на два пъти и Самир Насри пропуснаха да отбележат втори гол във вратата на лондончани, а в 72' отново френският национал не бе точен от чиста позиция.

В 83' обаче Манчестър Сити сложи точка на спора, бележейки втори гол в мрежата на Яскелайнен. Яя Туре отбеляза страхотно попадение във вратата на гостите, вкарвайки с бомбен изстрел от средна дистанция за крайното 2:0.

В добавеното време Уест Хям все пак върна един гол, благодарение на Анди Керъл, но това бе и всичко от днешния следобед на "Етихад Стейдиъм".