Благо с асистенция при загуба от Терек

Благой Георгиев направи асистенция, но неговият Амкар загуби гостуването на Терек в Грозни с 1:2 в мач от 26-ия кръг на руската Премиер лига.

Освен бившия ас на Славия, в състава на тима от Перм личаха имената на Захари Сираков и Георги Пеев.

И тримата български футболисти изиграха пълни 90 минути на стадиона в Грозни, но не можаха да предотвратят поражението на Амкар.

Полякът Мачей Рибус се разписа на два пъти в 32-ата и 64-ата минута на двубоя, за да даде солиден аванс на домакините.

В 85-ата минута Георгиев подаде на Никита Бурмистров, който реализира почетното попадение в актива на Амкар.

Тимът от Перм продължава борбата си за оцеляване в елита, като остава с 25 пункта на 13-та позиция в класирането, а само 1 точка го дели от 14-ия Криля Саветов.

Терек е 6-ти вече си 41 точки, като се изравни по актив със Спартак (Москва) и Рубин, които обаче са с мач по-малко.

Утре предстоят две дербита в Премиер лигата - Спартак срещу Анжи и Рубин срещу ЦСКА.