Ливърпул смрази вечерта на Нюкасъл и феновете му на стадион „Сейнт Джеймсис Парк", след като нанесоха гръмко и рядко срещано поражение на „свраките" с 6:0.

Така мърсисайдци показаха, че реализаторските им качества не зависят от присъствието на Луис Суарес, който бе наказан за 10 мача от Футболната асоциация на Англия и на практика е аут до края на сезона.

Даниел Стъридж и Джордан Хендерсън се разписаха по два пъти, Даниел Агер откри резултата, а Фабио Борини се нуждаеше само от 10-ина секунди игра, за да даде своя голов принос за крайното 6:0 в полза на „червените".

Унизителното поражение стана факт, след като за първи път през сезона Ливърпул показа убийствена ефективност в атака и успя да вкара 6 гола от 10 удара към противниковата врата.

Така мърсисайдци вече имат 54 точки и се доближават на 5 от 6-ия в класирането Евертън, който по-рано днес постигна ценна победа с 1:0 над Фулъм на Димитър Бербатов и Станислав Манолев.

Нюкасъл пък остава опасно близо до зоната на изпадащите, като заема 16-то място с актив от 37 пункта, колкото има и Съндърланд. 18-ият Уигън е на 5 точки от „свраките", но има и мач по-малко, като 17-ият Астън Вила също не е изиграл срещата си от 35-ия кръг, а активът на „виланите" е 34.

Нюкасъл записа редица антирекорди в историята изобщо на Премиършип с това поразително представяне срещу Ливърпул.

„Свраките" станаха вторият отбор в историята на английския елит в този му вид (след Дарби Каунти), който допуска 6 или повече попадения като домакин повече от веднъж в рамките на един сезон. По-рано през кампанията Нюкасъл беше сразен от Арсенал със 7:3 на „Сейнт Джеймсис Парк".

Също така за първи път от 1925-та година „свраките" губят като домакини с 6 гола разлика, като за последно подобно унижение им нанесе Блекбърн (1:7).

Даниел Агер постави начало на голеадата още в 3-ата минута, когато беше оставен непокрит в наказателното поле и с глава откри резултата - 0:1.

Страхотна комбинация между Коутиньо и Стъридж позволи на последния да се възползва от слаба подредба на бранителите на домакините и да подаде на празна врата за Хендерсън, за когото не бе трудно да покачи на 0:2.

В 54-ата минута отново Коутиньо направи брилянтна асистенция за Стъридж, който разстреля вратаря на Нюкасъл Елиът за 0:3. Малко по-късно Хендерсън беше оставен сам от отбраната на домакините и получи топката на тепсия от Стъридж, за да се разпише за втори път в мача.

В 74-ата минута Стивън Джерард напусна игра преди последния съдийски сигнал за първи път от 28-ми април 2012-та година, за да отстъпи мястото си на Фабио Борини. Италианецът се оказа на правилното място в наказателното поле само 10-ина секунди по-късно, за да покачи на 0:5.

Хендерсън оформи крайното 0:6 в 76-ата минута и съвсем отчая напускащите стадиона фенове на „свраките".