Ливърпул показа легендарния си дух да се бори докрай и тази вечер на "Анфийлд" стигна до обрат и победа с 3:2 над силния тим на Тотнъм в мач от 29-ия кръг на английското първенство, завръщайки се в спора за място в Шампионската лига.

Двубоят започна отлично за домакините, които още в 21-та минута водеха в резултата с гол на Суарес. Вертонген (45, 54) обаче пое инициативата и осъществи пълен обрат за "шпорите", възползвайки се от пасове на Бейл. Даунинг пък затвърди добрата си форма с гол в 66-та минута, а Джерард от дузпа в 82-та оформи крайния резултат.

Благодарение на успеха мърсисайдци са вече на 6-а позиция с 45 точки, като са на 7 точки зад 4-ия Челси. Тотнъм пък продължава да държи 3-о място с 54 пункта, но трябва да внимава до края на сезона, тъй като останалите отбори могат да стопят разликата.

Най-интересен за феновете беше сблъсъкът между Суарес и Бейл, които са считани за най-добрите играчи в момента в Премиър лийг. Двамата изведоха своите отбори за победа, но в двата тима не липсваха изненади. Брад Джоунс започна на вратата на Ливърпул, а Джейми Карагър игра до Агер в защитата. Стърлинг пък отстъпи мястото си на Коутиньо.

В Тотнъм промените бяха по-малко, а голямата изненада беше появата на Джейк Ливърмор в стартовия състав. Той замести Аарън Ленън, който получи разтежение срещу Интер и все още не се знае кога ще е готов за игра.

Срещата започна в бързо темпо, като първата реална опасност дойде още в 6-та минута - Коутиньо матира защитата с прекрасен пас към Стъридж, който обаче не успя да заобиколи Лорис и пропиля изгодната за Ливърпул възможност.

Бейл пък пробва първия си удар в 12-та минута, когато леко неуверено Джоунс успя да избие снаряда на уелсеца от пряк свободен удар. Ливърпул обаче продължаваше да се представя по-добре и това в крайна сметка даде резултат.

В 21-та минута Енрике направи страхотен рейд по левия фланг и в крайна сметка успя да намери Суарес в наказателното поле. Уругваецът не се суети и стреля под плонжа на Лорис и вкара поредния си гол в лигата и общо 29-и за сезона - 1:0 и "Анфийлд" ликуваше. Той можеше да покачи резултата, но Лорис успя да спаси малко преди да изтече първия половин час от срещата.

Краят на полувремето пък бе изцяло в полза на Тотнъм, като в 37-та минута Сигурдсон не успя да се възползва от пас на Бейл и стреля на сантиметри от гредата. В добавеното време обаче отново Бейл намери по чудесен начин Вертонген, който с глава успя да изравни и да вкара втория си гол само в рамките на няколко дни.

Вторите 45 минути започнаха отлично за "шпорите", като Дефоу направи пропуск в 51-та минута след поредния страхотен пробив на Бейл. Само 2 минути по-късно обаче гол все пак падна - уелсецът центрира от пряк свободен удар, а в наказателното поле на Ливърпул стана суматоха. Там най-добре се ориентира Вертонген, който успя да даде аванс на своя тим с 3-ия си гол за 4 дни.

4 минути след попадението мачът трябваше да е приключил, след като Бейл размина Джерард и Карагър отдясно и центрира към Сигурдсон. Ударът му обаче бе в обсега на Джоунс, а топката се отби и във гредата.

Тези пропуски се оказаха решаващи в 66-та минута, когато от нищото мърсисайдци успяха да изравнят - Уолкър направи непростима грешка - той се опита да върне към Лорис, но го направи много нескопосано, а вратарят не успя да изрита топката. Даунинг я настигна и с удар по тревата успя да вкара между краката на Вертонген - 2:2 в дербито на "Анфийлд".

Двата отбора продължиха в бясно темпо, като Бейл пропусна две отлични ситуации за своя тим, докато Стъридж не се възползва от отлично центриране на Даунинг. В 81-та минута в наказателното поле на Тотнъм се получи разбъркване, при което топката стигна до Суарес, който бе препънат от Есо-Екото. Съдията бе безкомпромисен, а Джерард бе хладнокръвен от бялата точка - 3:2 в щурия двубой от Премиър лийг.

До края на срещата Тотнъм се опита да натисне, но това не даде нужния резултат, като единствено Бейл се отчете с някакъв удар, а защитата пред Брад Джоунс се представи на ниво и не позволи особени опасности за своя вратар.

szólj hozzá: Liverpool vs Tottenham 2:2 MATCH HIGHLIGHTS