Челси изпусна величествен обрат срещу Манчестър Юнайтед в "Театъра на мечтите" (ВИДЕО)

Манчестър Юнайтед започна вихрено срещу Челси в четвъртфинала за ФА къп, но лондончани успяха да осъществят частичен обрат и се добраха до 2:2 на "Олд Трафорд".

Още до 11-та минута домакините водеха с 2:0, след като Ернандес (4) и Рууни (11) се разписаха по веднъж, не и без сериозната подкрепа на защитата на европейския шампион и най-вече Петър Чех.

Един Азар обаче се появи през втората част и в 59-та успя да намали резултата, а Рамирес (68) след още един прекрасен гол успя да докара нещата до равенство и преиграване на "Стамфорд Бридж".

Двамата треньори заложиха на голяма част от титулярите си в срещата, като единственият, който получи почивка от Сър Алекс Фъргюсън беше Робин Ван Перси. Той бе оставен ан пейката за сметка на Чичарито. Рафа Бенитес пък отново закова на пейката Фернандо Торес, а компания там му правеха капитанът Джон Тери, Иванович и Азар. Демба Ба, Аспиликуета и
Моузес бяха предпочетени на техните места.

Срещата започна с шанс пред Демба Ба, който се опита да изненада Де Хеа, но не успя да оцели вратата. Началото вещаеше много равностоен двубой, но следващите няколко минути се оказаха истински кошмар за Челси.

В 4-та минута Майкъл Карик опита дълъг и висок пас в наказателното поле към нисичкия Чичарито. Кейхил обаче го изпусна от погледа си, а Чех тръгна да излиза, но се спря. Ернандес пък пробва страхотен прехвърлящ удар с глава в обратния ъгъл, който попадна точно между горната и страничната греда - прекрасен гол и 1:0 за домакините.

В 11-та пък Уейн Рууни опита центриране в наказателното поле от пряк свободен удар. 5-ма играчи в синьо се разминаха с топката, а Чех остана шокиран от пътя на топката, която в крайна сметка се озова във вратата му без никой да играе с нея - 2:0 и Челси започна ужасяващо за Челси.

Постепенно гостите заиграха по-добре и в 23-та минута Мата пусна към Лампард, чийто удар обаче беше париран отлично от Де Хеа. Последваха и два пропуска за Чичарито, като единия път той стреля в аут, а при другия се намеси Чех.

В края на полувремето лондончани можеха да стигнат поне до гол, но Моусес стреля неточно от близко разстояние. Отново той имаше шанс с глава, но не успя да насочи удара си.

Еден Азар се появи в игра в 52-та минута, като неговото влизане определено подейства освежаващо на европейския шампион. Гостите натиснаха и това даде резултат в 59-та минута, когато Мата намери белгиеца в наказателното поле, който овладя и с брилянтен удар извън обсега на Де Хеа успя да намали резултата.

Само 7 минути по-късно двата гола аванс на "червените дяволи" съвсем бяха заличени, след като Рамирес успя да си открие шанс да стреля от границата на наказателно поле, като с хубав удар той направи испанския страж на домакините отново безпомощен - 2:2 и драмата на "Олд Трафорд" беше пълна.

Малко преди втория гол на терена се появи Ван Перси, като именно пред него се откриха няколко добри възможности, но той така и не успя да се възползва от тях. Торес пък влезе на мястото на Демба Ба в края на мача, като той и Мата можеха да осъществят пълен обрат за Челси, но Де Хеа направи няколко страхотни спасявания в края и не позволи на лондончани да грабнат успеха.

Така двата отбора ще трябва да преиграват своята среща на "Стамфорд Бридж".

szólj hozzá: Manchester United vs Chelsea 2:2 HIGHLIGHTS