снимка: Guliver/Getty Images

Феновете на "Емирейтс" видяха истиснко зрелище между Арсенал и Ливърпул, което приключи в зрелищно 2:2 в мач от 24-ия кръг на Премиър лийг.

Домакините могат да винят само себе си за изпуснатата победа, като Жиру и Уолкът се отчетоха с уникални пропуски, а защитата на "топчиите" беше ужасно построена и Арсенал изоставаше след голове на Суарес (4) и Хендерсън (60). Именно Жиру (65) и Уолкът (68) върнаха лондончани в мача, но французинът направи два-три умопомрачителни пропуски.

Равенството запази ралзиката между двата отбора, които окупират 6-о и 7-о място в класирането. Арсенал има 38 точки, като и двата отбора значително намалиха шансовете си да стигнат топ 4, където Тотнъм е с 42.

Срещата започна отлично за гостите, които още в 4-ата минута получиха уникален шанс, след като при центриране отляво Саня се подхлъзна. Топката попадна в Стъридж, който пропусна сам срещу вратаря. Защитниците обаче не се ориентираха и Хендерсен чукна към Суарес, който отблизо се разписа след рикошет - 0:1 в дербито на кръга. Веднага след попадението Уолкът бе изведен сам срещу вратаря, но Рейна спаси блестящо.

Последваха две отлични положения - по едно за двата отбора, като Суарес изведе отично Стъридж, който пробва удар от движение, който обаче излезе в аут. Минута по-късно след отлична атака по лявото крило Жиру беше намерен на точката на дузпата, но бившият голмайстор на Лига 1 пропусна - страхотен старт на мача на "Емирейтс".

Двубоят продължи в бързо темпо, като "топчиите" отчаяно търсеха изравнителен гол, докато мърсисайци се задоволиха с контраатаките, които в лицето на Суарес придобиваха опасно измерение за Счесни, но той и Хендерсен се отчетоха с по един пропуск. От своя страна, Тио Уолкът беше най-голямата опасност на Пепе Рейна, но до почивката Арсенал така и не успя да разпечата вратата на испанския национал - 0:1 на почивката.

През вторите 45 минути отново Ливърпул започна с чисто положение, което бе пропиляно от Стъридж, докато Тио Уолкът пропусна за Арсенал. Събитията на терена не се променихособено, като домакините опитваха да натиснат, но защитата в черно се справяше сравнително лесно с набезите на офанзивните играчи на Венгер.

Невъзможността на лондончани да вкарат беше явна, но още по-явна беше ужасяващата подредба в отбрана на тима, което доведе до втори гол за Ливърпул, дело на Хендерсен след поредната отлична контраатака, в чиято основа беше Суарес.

Това обаче подейства положително на Арсенал, който се хвърли в яростни атаки и в в 65-ата минута Жиру успя да намали, възползвайки се от отлично подаване на Джак Уилшър - 1:2. Само три минути по-късно "топчиите" организираха страхотна атака, като топката стигна до Жиру в наказателното точно пред вратаря, а той чукна към Уолкът, който с топовен удар препарира Рейна и изравни - 2:2 и пълна драма на "Емирейтс".

Изравняването още повече окрили играчите на Арсен Венгер, които продължиха да атакуват здраво, като Рейна трябваше да спасява удари на Уолкът и Жиру. До гол обаче така и не се стигна и в крайна сметка дербито между Арсенал и Ливърпул завръши без победител, а най-чистата възможност се откри пред Жиру, който в 88-ата минута пропиля 100%-ово положение, неуспявайки да отбележи от само три метра пред вратата.

Arsenal vs Liverpool 2:2 MATCH HIGHLIGHTSby UCL2410